українська російська англійська
У Мінприроди обговорили з громадськістю впровадження єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації
28.12.2016 | 10:26
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

26 грудня 2016 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України у партнерстві з екологічною громадськістю та представниками Реанімаційного Пакета Реформ, відбувся круглий стіл на тему «Впровадження єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації».

Варто відзначити, що створення єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації про дозволи, ліцензії, статистичні звіти, матеріали перевірок, моніторингу у сфері охорони навколишнього природного середовища для державних органів, суб’єктів господарювання, (розгляд документів: отримання дозволів, ліцензій, результати досліджень екологічного контролю) та громадськості включено до антикорупційних заходів, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 р. № 803-р.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Микола Кузьо підкреслив, що впровадження електронного урядування у сфері охорони довкілля  є  європейським підходом  в організації роботи органів влади.

 «Зважаючи, що впровадження електронного урядування є одним із заявлених пріоритетів Уряду України на наступні три роки, дуже сподіваюся, що остаточно схвалений урядовий документ надасть додаткового імпульсу для реалізації Єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації про дозволи, ліцензії, матеріали перевірок, моніторингу у сфері охорони довкілля», - сказав Микола Кузьо.

У свою чергу начальник відділу захисту інформації та електронних сервісів Мінприроди Дмитро Булика відзначив, що впровадження такої системи значно стандартизує управлінську діяльність та уніфікує підхід до вирішення питань.

 «Уніфікована система запобігатиме зволіканню з розглядом документів. Крім того, система буде синхронізованою із новим сайтом Мінприроди, який стане зручним сучасним інструментом для ведення діалогу між Урядом, громадськістю та бізнесом», - сказав Дмитро Булика.

Екологічна громадськість також мала можливість презентувати свої напрацювання щодо електронних систем доступу до екологічної інформації, які були запропоновані для подальшого інтегрування у системи доступу до екологічної інформації на національному рівні.

У результаті обговорення було прийнято рішення опрацювати пропозиції, зауваження, рекомендації та розробки заінтересованих сторін щодо впровадження на національному рівні уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації.

 

 

версія для друку