українська російська англійська
Геннадій Зубко: Чорнобильська зона відчуження поступово перетвориться на зону інвестиційної привабливості
28.12.2016 | 10:39
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Чорнобильська АЕС повинна була стати найбільшою атомною електростанцією у світі, де планувалося зведення 12 блоків. На довколишній території є поля, проліски, що дає можливість облаштування парку сонячної генерації. Виставка Expo-2017 в Астані, яка буде присвячена альтернативній енергетиці, стане майданчиком для залучення інвестицій у Чорнобильську зону відчуження. Про це повідомив в інтерв’ю ІА «Укрінформ» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

10-кілометрова Чорнобильська зона відчуження навколо станції буде закрита ще дуже довгий час. У межах 30-кілометрової зони буде відокремлена та частина, яка була дійсно уражена, вона також буде закрита у зв’язку з високим радіаційним фоном. На безпечній території збудують заповідник, проектом якого наразі займається Міністерство  екології та природних ресурсів України.

 «Уряд ухвалив рішення, що передача в оренду державного майна, розташованого у Чорнобильській зоні, буде здійснюватися з урахуванням понижуючого коефіцієнта на вартість оренди. Можливо, з’являться інвестори, які захочуть не лише облаштувати парк сонячної енергії. Таким чином, ми поступово перетворимо зону відчуження на зону інвестиційної привабливості», - зазначив Геннадій Зубко.

 

версія для друку