українська російська англійська
Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2017 року
29.12.2016 | 10:40
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

28 грудня 2016 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінприроди, Мінагрополітики, Мінрегіону, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, ДП «Енергоринок», ДП «Укрводшлях» та Дніпровського БУВР.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у січні 2017 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у січні 2017 року.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у січні 2017 року очікується в середньому 97 % від норми.

Протягом грудня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 27 грудня його вільний об’єм складає 5833,2 млн. куб. м.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на січень, розрахунків автоматизованої системи управління басейном Дніпра та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у січні 2017 року.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії доручено розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у січні очікується у межах 96% від норми.

Враховуючи прогноз Укргідрометцентру, гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій ділянці Дністра здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 120 м3/с. Режим пропуску паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

версія для друку