українська російська англійська
Коментар МЗС України щодо рішення США притягнути до відповідальності винних у застосуванні хімічної зброї у Сирійській Арабській Республіці
17.01.2017 | 13:40
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

Застосування хімічної зброї в Сирії, підтверджене висновками Спільного механізму ООН–ОЗХЗ з розслідування, є кричущим порушенням міжнародного права, а всі винні у таких злочинах мають бути притягнені до відповідальності.

У Міністерстві закордонних справ України вважають адекватним заходом запровадження з боку США цільових санкцій у зв’язку із застосуванням хімічної зброї у Сирії.

В умовах зростаючих викликів і загроз міжнародному миру і безпеці Україна продовжує приділяти пріоритетну увагу зміцненню міжнародних режимів нерозповсюдження зброї масового знищення та заборони окремих її видів. Послідовно виступаємо за неухильне дотримання положень ключових міжнародно–правових документів у цій галузі, включаючи Конвенцію 1993 року про заборону розробки, виробництва, накопичення та застосування хімічної зброї та про її знищення (КХЗ) та Женевський протокол 1925 року про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів, стороною яких є Україна.

Як непостійний член РБ ООН Україна виступає за необхідність запровадження Радою Безпеки заходів згідно з Главою VII Статуту ООН у відповідь на порушення КХЗ та РБ ООН 2118 (2013).

 

версія для друку