українська російська англійська
Розвиток органічного виробництва сприяє реалізації експортного потенціалу України, – Олена Ковальова
17.01.2017 | 17:35
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОГО ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

17 січня 2017 року під головуванням заступника Міністра аграрного політики та продовольства України Олени Ковальової відбулось засідання робочої групи з питань вдосконалення законодавства у сфері органічного виробництва.

На засіданні було обговорено питання відповідності діючих законодавчих норм до директив Європейського Союзу в сфері регулювання органічного виробництва. Зокрема, напрацьовувалися питання щодо усунення можливих бар’єрів у розвитку органічного виробництва та входження на ринок, невластивих для європейської практики.

Учасниками ринку була висловлена позиція щодо максимальної підтримки зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту №5448 від 24.11.2016 року «Про основні принципи та вимоги до органічного обігу та маркування органічної продукції» як такого, що дасть змогу повністю імплементувати норми Європейського Союзу на території України та полегшить доступ української продукції до ринків преміум-сегмента, а також створить більш прозорі та прості умови функціонування галузі.

«Розвиток органічного виробництва може суттєво поліпшити експортний потенціал України навіть на тих ринках, де ми посідаємо провідні позиції, наприклад, пшениці. Не останню роль тут відіграє нормативно-правове регулювання галузі, яке має бути адаптоване до міжнародних, в першу чергу європейських вимог», - повідомила під час вступного слова Олена Ковальова.

За оцінками учасників ринку, експорт органічної пшениці в 2015/2016 маркетинговому році склав близько 70 тисяч тонн. У поточному 2016/17 МР пшениця третього класу поставлялася на зовнішні ринки за середньою ціною 150$ за тонну, а органічна - 225$ за тонну. Основний споживач - це країни ЄС.

Довідково

Участь у засіданні взяли представники Мінагрополітики, Держрибагентства, ДУ «Держгрунтоохорона», Держлісагентства, Федерації органічного руху України, громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна», швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», ТОВ «Органік Стандарт», консалтингової агенції «Кьюз», Комітету з роздрібної торгівлі Європейської Бізнес Асоціації.

 

версія для друку