українська російська англійська
Мінприроди ініціює перейменування назв об’єктів природо-заповідного фонду в рамках декомунізації
20.01.2017 | 11:44
МИНИСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

На виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Мінприроди ініціювало зміну назв територій та об’єктів природо-заповідного фонду.

Мінприроди звернулось до обласних державних адміністрацій з проханням організувати відповідну роботу з впровадження процесу перейменування територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Відповідне звернення до облдержадміністрацій підписав заступник Міністра з питань європейської інтеграції Микола Кузьо.

«Процес декомунізації, що відбувається по всій країні, не може оминути об’єкти природно-заповідного фонду, адже саме вони є візитівкою для туристів з різних країн, є спільною природною спадщиною українських громадян. Тому в своїй назві вони мають нести не штучні символи радянської епохи, а відображати власну цінність та унікальність, або бути пов’язані із природою, культурою чи історією відповідної місцевості, відображати вільний і гуманний дух сьогоднішньої України»,- переконаний Микола Кузьо.

Мінприроди також ініціювало перейменування територій та об’єктів ПЗФ загальнодержавного значення. Отримані пропозиції обласних державних адміністрацій стануть підставою для підготовки та подальшого прийняття в установленому порядку відповідного Указу Президента України.

Завершенням цієї роботи будуть рішення обласних рад про перейменування відповідних територій та об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Пропонуємо всіх небайдужих долучитися до процесу декомунізації територій та об'єктів природно-заповідного фонду та надавати свої пропозиції щодо їх перейменування до відповідних обласних державних адміністрацій і Мінприроди.

Особливу увагу при цьому просимо приділити увіковіченню у назвах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, що перейменовуються, імен репресованих комуністичним режимом природоохоронців.

Нагадаємо, протягом останнього року до Мінприроди звертались представники територіальних громад та громадських організацій, а також органи місцевого самоврядування щодо змін назв територій та об’єктів природно-заповідного фонду, які були створені за радянських часів та містять назву і символіку комуністичного тоталітарного режиму.

 

версія для друку