українська російська англійська
У 2016 році поліцейські-вибухотехніки знешкодили понад півтонни вибухівки
20.01.2017 | 12:06
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

Працівники Департаменту вибухотехнічної служби (ДВТС) та його територіальних підрозділів здійснили майже 11,7 тисяч виїздів на місця виявлення підозрілих знахідок. Фахівцями ДВТС знешкоджено понад 21 тисячу вибухонебезпечних предметів, а загальна оглянута поліцейськими площа місць події склала понад 15 млн квадратних метрів. У Департаменті вибухотехнічної служби Національної поліції України підбили підсумки діяльності підрозділу у минулому році.

Зокрема, у 2016 році працівники ДВТС Нацполіції та його територіальних підрозділів здійснили 1207 виїздів для огляду місць подій за фактами отримання повідомлень про загрозу вибуху. При цьому поліцейські оглянули 1335 об’єктів загальною площею понад 15 млн квадратних метрів.

Під час виконання спеціальних вибухотехнічних робіт поліцейські вилучили та знешкодили 503 кг вибухових речовин, 21,3 тисячі вибухонебезпечних об’єктів – саморобних вибухових пристроїв, боєприпасів тощо.

Крім того, працівники ДВТС взяли участь в оглядах місць подій за фактами 451 вибуху, 364 пожеж, а також 2,8 тисяч фактів виявлення та вилучення вибухових матеріалів.

Під час проведення різноманітних заходів вибухотехніки здійснили понад 4,9 тисяч профілактичних оглядів, аби забезпечити безпеку учасників цих заходів. Загальна площа оглянутих об’єктів склала понад 45 млн кв. м.

Загалом працівники вибухотехнічних підрозділів Нацполіції здійснили 11667 службових виїздів по всій території держави, зокрема 23 відрядження – в зону проведення антитерористичної операції. До складу зведених загонів увійшли як працівники Департаменту вибухотехнічної служби, так і працівники його регіональних підрозділів.

У зоні АТО поліцейські-вибухотехніки 413 разів виїжджали на огляди місць подій за фактами вибухів, пожеж, виявлення, вилучення та знешкодження вибухових матеріалів, а також отримання повідомлень про загрозу вибуху. Під час цих виїздів фахівці вилучили та знешкодили близько 50 кг вибухових речовин, 1,5 тисячі бойових припасів та вибухових пристроїв різноманітних типів.

Окремим важливим напрямком у роботі ДВТС стало проведення занять з питань вибухо- та пожежної безпеки з працівниками Національної поліції та цивільними особами. Упродовж минулого року відбулися майже тисяча таких занять.

65 таких зустрічей відбулися з учнями та вчителями навчальних закладів тих районів Луганщини і Донеччини, які прилягають до зони проведення АТО. Учасникам занять поліцейські вручали пам’ятки щодо заходів особистої безпеки.

Департамент вибухотехнічної служби Національної поліції України нагадує громадянам про те, що самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи, торкатися вибухонебезпечних предметів та зрушувати їх з місця, проводити будь-які маніпуляції з ними – вкрай небезпечно.

У разі виявлення таких предметів слід звертатися до Державної служби України з надзвичайних ситуацій або Національної поліції України за телефонами 101 чи 102.

 

версія для друку