українська російська англійська
Громадська рада при Держводагентстві виступила з пропозицією перейменувати Дніпродзержинське водосховище
20.01.2017 | 13:36
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Громадська рада при Держводагентстві на своєму засіданні, яке відбулося 19 січня 2017 року, вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з пропозицією щодо перейменування Дніпродзержинського водосховища на Кам'янське.

Необхідність перейменування, на думку громадської ради при Держводагентстві, обумовлена вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

До того ж, місто Дніпродзержинськ вже перейменоване у місто Кам'янське, а філія «Дніпродзержинська ГЕС» на філію «Середньодніпровська ГЕС».

Тому, на думку громадської ради, з метою сприяння розвитку української нації, її історичної свідомості Дніпродзержинське водосховище також підлягає перейменуванню.

Довідково

Дніпродзержинське водосховище – одне з шістьох великих водосховищ, що входить до складу каскаду дніпровських водосховищ. Водосховище утворене в результаті спорудження Дніпродзержинської ГЕС (1964 рік) та розташоване частково у Кіровоградській, Полтавській та Дніпропетровській областях.

Площа Дніпродзержинського водосховища – 567 км², об'єм води – 2,45 км³. Гребля завдовжки 35 км є однією з найбільших у світі та розташована на захід від міста Кам'янське (Дніпродзержинськ).

 

версія для друку