українська російська англійська
Тарас Кутовий: Ми посилюємо співпрацю між Україною та Литвою
20.01.2017 | 14:25
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Україна і Литва зацікавлені у взаємовигідному розвитку своїх відносин у сфері агропромислового комплексу та продовженні Плану дій щодо зміцнення співробітництва, який реалізовувався впродовж 2014-2016 рр. Про це стало відомо під час зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з Міністром сільського господарства Литовської Республіки Бронюсом Маркаускасом в рамках глобального форуму з продовольства і сільського господарства, який цими днями проходить у Берліні (ФРН).

«Ми сподіваємося продовжити співпрацю між нашими країнами в контексті багатьох питань. Насамперед, це питання стандартів якості та безпеки харчової продукції, питання у сфері органічного виробництва. Саме ці теми є одними з тих, які Уряд визначив для нас пріоритетними на 2017 рік. Й наразі ми активно над ними працюємо, залучаючи європейський досвід», - повідомив Тарас Кутовий.

У свою чергу литовський міністр зазначив, що готовий йти назустріч у обміні інформацією та передачі литовського досвіду, проведенні круглих столів та навчальних семінарів для українських фахівців з питань гармонізації національного законодавства та імплементації норм права ЄС у сфері безпеки продуктів харчування.

Також у ході спілкування сторони дійшли згоди, що актуальними залишаються такі напрями співпраці, як питання євроінтеграції, підтримки сімейних фермерських господарств, ветеринарної медицини і фітосанітарії, рибної галузі, науки та освіти. Тому керівники аграрних міністерств домовилися поновити міждержавні робочі візити, які стануть платформою для обговорення та напрацювання даних питань.

Очільник українського відомства додав, що Україна зацікавлена збільшувати обсяги зовнішньоторговельної діяльності, і з Литвою зокрема.

«Для обох наших країн має велике значення планомірний взаємовигідний розвиток торговельно-економічних відносин у сфері АПК», - відзначив Тарас Кутовий.

Довідково

Протягом 2015 року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Литвою склав 109,5 млн дол. США що на 63 млн дол. США менше порівняно з показниками 2014 року.

Експорт – 87,8 млн дол. США. Імпорт – 21,7 млн дол. США.

За 11 місяців 2016 року товарообіг сільськогосподарської продукції між Україною та Литвою склав 88,6 млн дол. США, що на 9,8 млн дол. США менше порівняно з аналогічним періодом 2015 року.

У 2016 році переважно експортувалась наступна продукція:

-  олія – 21,4 млн дол. США;

-  залишки і відходи харчової промисловості – 14,1 млн дол. США;

-  плоди, горіхи та цедра – 4,6 млн дол. США;

-  зернові злаки – 4,1 млн дол. США;

-  какао-боби, продукти з нього, шоколад – 3,6 млн дол. США;

-  кондвироби – 3,5 млн дол. США.

За той самий період переважно імпортувалась наступна продукція:

-  готові чи консервовані продукти з риби та ракоподібні – 4,5 млн дол. США;

-  залишки і відходи харчової промисловості – 2,7 млн дол. США;

-  м'ясо та субпродукти – 2,0 млн дол. США;

-  вироби із зерна і хлібних злаків – 1,9 млн дол. США.

 

версія для друку