українська російська англійська
Тарас Кутовий: Україна поглиблює торговельно-економічне співробітництво з Німеччиною у сфері АПК
20.01.2017 | 16:04
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Україна приділяє особливу увагу розвитку стійкого та взаємовигідного співробітництва з Німеччиною в АПК, зокрема поглиблення торговельно-економічних зв’язків.

Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час зустрічі з Федеральним Міністром з питань продовольства та сільського господарства п. Крістіаном Шмідтом, яка відбулась у рамках проведення всесвітньовідомої виставки «Зелений тиждень» (Grüne Woche) у Берліні.

Під час зустрічі Тарас Кутовий висловив вдячність Уряду Німеччини та Федеральному міністерству сільського господарства ФРН за ефективну співпрацю в рамках Українсько-Німецького Аграрного Комітету та за підтримку «Німецько-український агрополітичний діалог» в Україні.

«Співпраця з Німецько-українським агрополітичним діалогом становить особливий інтерес, зважаючи на досвід у реформуванні сільського господарства Східної Німеччини», - підкреслив Міністр Тарас Кутовий.

Також очільник українського Міністерства зазначив важливість  розвитку двосторонньої співпраці в рамках міжнародних проектів. Так, завдяки  Проекту «Надання консультацій Україні з аграрної торгівлі в рамках поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між ЄС та Україною» українські виробники отримують важливі та оперативні рекомендації щодо виходу на європейські ринки. Важливими для України є проект «Німецький аграрний дослідний центр в Україні» та проект у сфері екологічного землеробства.

Наприкінці зустрічі Міністр аграрної політики та продовольства України відзначив важливість відкритого діалогу та тісної співпраці за певними актуальними напрямами.

«Важливими для нас питаннями у співпраці з Німеччиною залишаються залучення інноваційних технологій в агропромислове виробництво, забезпечення європейських стандартів якості та безпеки продуктів харчування, питання біоенергетики», - повідомив Тарас Кутовий.

За словами українського Міністра, важливим напрямом співробітництва є сприяння у розробці стратегії реформування системи професійної освіти та підвищення кваліфікації, а також сприяння розвиткові профільних асоціацій в аграрній сфері.

Довідково

За 11 місяців 2016 року товарообіг між країнами склав біля 558 млн дол. США.

Експорт – 212,8 млн дол. США, що на 43,4 млн дол. США більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Переважно експортувалась наступна продукція: насіння олійних культур – 57,6 млн дол. США; зернові злаки – 40,8 млн дол. США; мед натуральний – 28,9 млн дол. США; м'ясо та субпродукти – 17,4 млн дол. США та ін.

Імпорт склав 345,2 млн дол. США., що на 40,7 млн дол. США більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Переважно експортувалась наступна продукція: різні інші харчові продукти – 74,7 млн дол. США; тютюн та вироби з нього – 30,4 млн дол. США; ефірні масла – 24,7 млн дол. США; какао-боби та вироби з нього, шоколад – 24,2 млн дол. США; спирт – 21,4 млн дол. США; м'ясо та субпродукти – 18,1 млн дол. США та ін.

версія для друку