українська російська англійська
24 січня в Києві проходить перший Форум українських військових ліцеїв
24.01.2017 | 16:25
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Перший Форум українських військових ліцеїв, який проходив у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна, зібрав понад 200 представників з 24 військових ліцеїв, ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою та кадетських корпусів.

Ініціатором проведення Форуму стало Міністерство молоді та спорту України. Також до організації заходу долучились Міністерство освіти і науки, Міністерство оборони, Український інститут національної пам'яті та Координаційна рада з питань розвитку козацтва в Україні.

Також у роботі Форуму взяли участь Інститут проблем виховання НАПН України,  громадська ініціатива “Історія для воїна”, всеукраїнські громадські організації.

Основними темами першого Форуму українських військових ліцеїв стали історична складова національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання майбутньої військової еліти України, діяльність військових навчальних закладів щодо виконання Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.

Учасників Форуму привітали Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема,  заступник голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, герой України, генерал-майор, директор  Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук, представники Міністерства оборони, Міністерства освіти та науки.

Учасники прослухали та обговорили доповіді "Українська революція 1917-1921 років в сучасній політиці національної пам'яті» Ярослава Файзуліна, к.і.н., начальник управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам'яті;  «Формування національно-патріотичної свідомості молоді в процесі здобуття військової освіти», Анатолія Гриви, головний спеціаліст-організатор з національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти Міністерства освіти і науки; «Участь ліцеїстів у всеукраїнських та регіональних виховних заходах МОН та Мінмолодьспорту», доповідач Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичне виховання Міністерства молоді та спорту.

Під час роботи секцій для офіцерів та ліцеїстів учасники мали змогу обговорити питання консолідації зусиль громадських організацій та військових навчальних закладів щодо підготовки майбутніх офіцерів Збройних Сил України. Під час роботи секції презентоване науково-популярне видання "Історія українського війська".

Лідер гурту "OT VINTA" Юрій Журавель презентував свою авторську книгу-планшет «Битви за землю рідну» (видану спільно з Мінмолодьспортом у 2016 році).

 

версія для друку