українська російська англійська
Сергій Білан: Економічний ефект від роботи податкової міліції - 11,1 млрд гривень
25.01.2017 | 16:34
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Протягом минулого року економічний ефект від роботи оперативних підрозділів ДФС склав 11,1 млрд грн. Із загальної кількості 3,4 млрд грн –  це упередження розкрадання з бюджету ПДВ, 3,3 млрд грн – відшкодування бюджету грошовими коштами у рамках кримінальних проваджень та 4,4 млрд грн – загальна сума вилученого з незаконного обігу майна та грошових коштів, на які накладено арешт. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан 25 січня під час прес-конференції.

«Протягом 2016 року податковою міліцією здійснювалася низка заходів з детінізації економіки за рахунок руйнування злочинних схем. Основна увага приділялася кредитно-фінансовій сфері, державним закупівлям, будівництву та нерухомості, агропромисловому комплексу, зовнішньо-економічній діяльності та обігу підакцизних товарів. Саме у цих сферах найчастіше застосовуються махінації з ухилення від оподаткування», – розповів Сергій Білан.

За його словами, у 2016 році податкова міліція працювала над упередженням застосування схем з формування схемного податкового кредиту транзитно-конвертаційними групами для підприємств реального сектору економіки, розкрадання коштів на державних закупівлях, легалізації «брудних» коштів та виплати тіньової зарплати, незаконного виготовлення та обігу підакцизних товарів, незаконного переміщення товарів через митний кордон поза митних контролем тощо.

Так, у 2016 році було припинено діяльність 77 конвертаційних центрів. Внаслідок їх злочинної діяльності бюджет зазнав збитків на 4 млрд грн. З вигодонабувачів конвертаційних центрів до бюджету стягнуто 1,2 млрд грн.

 

 

версія для друку