українська російська англійська
Презентовано проект Національного звіту про результати збору і визначення індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток в Україні
26.01.2017 | 14:35
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко  взяла участь у презентації проекту Національного звіту про результати збору і визначення індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток в Україні, розроблених за методологією ЮНЕСКО.

Метою даної ініціативи є продемонструвати роль культури як рушійної сили, що може створювати можливості для соціального, економічного і сталого розвитку.

Програма Європейського Союзу та Східного партнерства «Культура і креативність» у партнерстві з Українським центром культурних досліджень здійснює впровадження системи індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток, розроблених ЮНЕСКО (CDIS). З цією метою було проведено збір та аналіз різноманітних показників, пов'язаних з культурною діяльністю, що стосуються сфери економіки, суспільної участі, законодавства та управління, освіти, культурної спадщини, гендерної рівності, комунікації.

До обговорення проекту Національного звіту були запрошені культурні менеджери, представники державних культурних інституцій, приватних, громадських і неурядових організацій, які працюють у культурному і креативному секторах.

Сесія проводилася з метою отримання відгуків та коментарів для остаточного формування Національного звіту з урахуванням суспільної думки.

Експерт з культурних і креативних секторів (Програма ЄС та Східного партнерства “Культура і креативність”) Раґнар Сііл, відкриваючи сесію, акцентував увагу  присутніх на тому, що показники розвитку культури суттєво впливають на розвиток інших сфер, включаючи економіку, освіту, соціальний напрямок, екологію, інфраструктуру тощо.

Під час свого виступу Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко  відзначила, що запропонована  система індикаторів впливу культури на розвиток (СDIS), розроблена ЮНЕСКО, має на меті забезпечити заснований на фактах та знаннях підхід, щоб ввести питання культури до національних та міжнародних стратегій розвитку, а також сприяти формуванню культурної політики.

 «На сьогодні одним із пріоритетів діяльності як Уряду, так і  Міністерства культури  є здійснення  децентралізації, яка має прямий вплив  на стан всіх галузей. Але Міністерство культури стикнулося з тим, що зараз, коли процес децентралізації вже запущений і активно впроваджується, саме культурний компонент не враховується. Так, здійснюється впровадження госпітальних або освітніх округів, культурний же компонент залишається поза увагою і  при передачі фінансових повноважень на місцевий рівень. І одним із головних аргументів цього є відсутність якісних та кількісних показників впливу культури на соціально-економічний розвиток України. Я дуже сподіваюсь, що саме індикатори СDIS дадуть нам змогу впливати на врахування потреб сфери культури», - розповіла Світлана Фоменко.

 

версія для друку