українська російська англійська
АМКУ запроваджуватиме комплексний та системний моніторинг ринків нафти та нафтопродуктів
27.01.2017 | 14:17
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

25 січня 2017 року в Комітеті відбулось засідання Робочої групи з впровадження та забезпечення функціонування системного моніторингу ринків нафти та нафтопродуктів за участю представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України».

Під час засідання опрацьовувався перелік показників, джерел та періодичності їх надходження для створення системи моніторингу ринків нафти та нафтопродуктів. Зокрема, обговорювалося питання щодо доцільності використання цінових котирувань на українських біржах в якості індикатора кон’юнктури роздрібних ринків нафтопродуктів.

Нагадаємо, що за результатами міжвідомчої наради з обговорення можливих шляхів підвищення рівня конкуренції на вітчизняних ринках нафти, бензинів, дизельного пального, скрапленого газу та забезпечення їх прозорості, яка відбулася 21 грудня 2016 року в Антимонопольному комітеті України, було створено робочу групу.

Під час обговорення учасники наради дійшли згоди щодо необхідності запровадження в Україні комплексного та системного моніторингу ринків нафти та нафтопродуктів, що сприятиме усуненню існуючої інформаційної асиметрії на ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами та підвищенню транспарентності цих ринків. 

 

версія для друку