українська російська англійська
На Івано-Франківщині відбулося виїзне розширене засідання колегії Держаудитслужби України
27.01.2017 | 14:23
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Сьогодні на Івано-Франківщині відбулося виїзне розширене засідання колегії Державної аудиторської служби України. Метою цього заходу було як підбиття підсумків за 2016 рік, так і визначення завдань на 2017 рік.

До участі у засіданні були залучені й керівники структурних підрозділів міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби.

«Користуючись такою нагодою, ми намагаємося якомога ширше обговорити всі питання, пов’язані з нашою діяльністю, які виникають як у нас, в центральному апараті, так і в колег з територіальних органів нашої Служби», – зазначила Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова.

Вона наголосила, що одним із основних питань, яке потребує постійної уваги, є професійний ріст і підвищення кваліфікації державних аудиторів.

«Саме тому ми й проводимо виїзні засідання колегії, на які запрошуємо начальників відділів та їхніх заступників місцевих управлінь Держаудитслужби. Адже це гарна нагода для них поспілкуватися з досвідченішими колегами, навчитися чогось нового. Для цього під час виїзних засідань колегії ми намагаємося не лише розглядати питання щодо звітування за певний період діяльності, а й удосконалювати управлінську діяльність», – наголосила Голова Держаудитслужби. Вона також додала, що такі заходи дуже важливі в контексті реорганізації колишньої Держфінінспекції у Держаудитслужбу.

Аналізуючи результати роботи за минулий рік, Лідія Гаврилова зазначила, що протягом цього часу фахівцям Держаудитслужби вдалося забезпечити як реалізацію повноважень і функцій Держаудитслужби шляхом поступового запровадження в свою діяльність фінансових аудитів, так і здійснення заходів, притаманних інспектуванню.

Так, напрацьовано і подано на розгляд Кабінету Міністрів України низку пропозицій щодо більш ефективної діяльності підприємств державного сектору економіки за результатами аудитів їхньої діяльності. Разом із цим протягом минулого року забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму понад 611,5 млн грн. Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, що були виявлені в попередні роки, становить майже 192,4 млн грн.

Протягом 2016 року Держаудитслужба перевірила понад 2,4 тис. підприємств, установ та організацій. На 90% із них виявлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

Реалізуючи право на звернення до суду в інтересах держави, за минулий рік спеціалісти Держаудитслужби пред'явили 143 позови щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 62,2 млн грн. Пред'явлення ще 376 таких позовів ініційовано перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

За результатами аналізу процедур закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) протягом 2016 року Держаудитслужба попередила порушення у сфері закупівель за державні кошти на суму 4,7 млрд грн. Зокрема, через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на загальну суму 3,8 млрд грн. Укладених договорів розірвано на суму майже 0,9 млрд грн.

Протягом 2016 року за матеріалами ревізій та перевірок, які проводила Держаудитслужба, правоохоронні органи розпочали 669 досудових розслідувань (з урахуванням результатів перевірок правоохоронних органів, до яких працівників Держаудитслужби було залучено як спеціалістів) і вручили 189 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України направлено 90 інформацій про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму майже 4,3 млрд грн.

За порушення фінансово-бюджетної дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто понад 5,4 тис. посадових осіб підприємств, установ та організацій. Загальна ж сума накладених адміністративних стягнень становила понад 1,8 млн грн. Ще 1081 посадовця притягнуто до дисциплінарної відповідальності, з них 134-х звільнено із посад. До матеріальної відповідальності притягнуто 771 особу.

 

 

версія для друку