українська російська англійська
У Києві вшанували пам'ять жертв Голокосту
27.01.2017 | 16:43
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 27 січня, в малому залі Національного палацу «Україна», за підтримки державних органів влади та Посольства Держави Ізраїль, відбулась меморіальна церемонія «Шість мільйонів сердець», присвячена Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту.

Шість свічок в пам'ять про шість мільйонів жертв Голокосту були запалені учасниками пам’ятного заходу – державними та політичними діячами України, главами дипломатичних місій Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії, США та інших, колишніми в’язнями гетто та концтаборів, а також Праведниками народів світу.

«Я низько вклоняюся тим, кому вдалося пережити цю страшну трагедію, а надто - донести її масштабність та жорстокість. Дуже важливо, що дехто з цих людей зараз присутні тут і передають свої спогади прийдешньому поколінню, щоб подібні трагедії ніколи не повторювалися, а ми могли б вшановувати цю пам'ять», – сказав Євген Нищук.

Меморіальна церемонія завершилася театральною виставою «Паралельний світ» у виконанні Ізраїльського театру «Секрет звуку».

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році. Відзначається щорічно – 27 січня, саме цього дня 1945 року були визволені в'язні найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

На державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році. У цей день у містах і селах України відбудуться мітинги пам’яті, відкриються виставки в музеях і бібліотеках, відбудуться круглі столи та вечори пам’яті в школах.

 

 

версія для друку