українська російська англійська
Ольга Трофімцева розповіла про розвиток аграрного сектору України в контексті європейської інтеграції
30.01.2017 | 10:44
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Розвиток аграрного сектору України в контексті європейської інтеграції. Це питання розглядалося на панельній дискусії за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої в рамках 10-го Економічного Форуму «Європа - Україна».

Даний масштабний захід за участю представників політики, суспільства, бізнесу з ЄС та України відбувався цього року у польському місті Жешов 27-28 січня.

«Швидкий розвиток українського аграрного сектору для європейських аграріїв несе більше додаткових шансів, ніж загроз, тому що створює додаткові можливості для співпраці та спільних інвестиційних проектів у різних підгалузях», - заявила заступник Міністра в своїй презентації.

Ольга Трофімцева зазначила, що дискусія з представниками аграрного сектору Польщі показала, що польські колеги високо оцінюють перспективи співпраці у рамках Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною, тому що це знижує рівень торговельних та інвестиційних бар’єрів для бізнесу обох країн. Також наближає українських виробників до європейських стандартів у виробництві та переробці аграрної продукції.

За словами Ольги Трофімцевої, особливо цікавими для польських колег є такі напрямки співпраці, які б дозволили розвивати більш тісний контакт у прикордонних регіонах обох країн. Зокрема, тут можуть бути здійснені спільні проекти з переробки, зі створення логістичних центрів та розвитку зеленого туризму, а також з виробництва та реалізації регіональних продуктів, наприклад, із захищеними географічними назвами. «Цікаво було почути, що польські аграрії розуміють як ніхто, що їх як великого аграрного виробника європейські фермери боялись не менше, ніж бояться зараз українського, коли Польща вступала до ЄС у 2004 році. А тому вони досить прагматично відносяться до перспектив розширення присутності українського аграрного бізнесу на європейських теренах», - розповіла заступник Міністра після дискусії. Вона додала, що Польща є сусідом для України, а також одним з найбільших торговельних партнерів в аграрній галузі.

«Тому ми як  Міністерство будемо і надалі розвивати плідну співпрацю в аграрному секторі з нашими польськими колегами. Як показав форум, ця зацікавленість є взаємною», - резюмувала Ольга Трофімцева.

 

версія для друку