українська російська англійська
Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш представив План заходів щодо непідконтрольних територій послам країн-партнерів
30.01.2017 | 19:38
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

30 січня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб відбулася зустріч Міністра Вадима Черниша з послами Сполучених Штатів Америки, Австрії, Великої Британії, Фінляндії, Європейського союзу, Норвегії, з представниками посольств Швейцарії, Данії, Бельгії, Німеччини, Японії, Франції, Офісу Ради Європи в Україні та Координатором системи ООН Нілом Вокером.

Вадим Черниш роз’яснив кожен з пунктів Плану Заходів спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження ухваленого Урядом 11 січня та підтвердив, що Україна не відмовляється від своїх громадян, які проживають на непідконтрольних територіях, і буде робити усе можливе для їх реінтеграції.

Відновлення єдності та територіальної цілісності України – довгий і непростий шлях, який базуватиметься на так званій «м’якій силі» держави та народній дипломатії.

«Політику Президента та Уряду, спрямовану на реінтеграцію населення з непідконтрольних територій, підтримали усі гуманітарні міжнародні організації. План заходів є надзвичайно важливим документом, який підтверджує готовність держави розвивати зв’язки між цивільними громадянами України «від людини до людини», допомагати отримувати освіту дітям, полегшувати умови перетину лінії зіткнення, покращувати соціальний захист і доступ до медичних, юридичних, психологічних послуг на територіях поряд із лінією зіткнення», – зазначив Вадим Черниш.

Посли та представники посольств висловили підтримку Плану заходів, розробленому Міністерством, та підкреслили важливість діалогу з мирними населенням непідконтрольних територій України та захисту їхніх прав. Також вони висловили сподівання, що План заходів буде імплементовано якомога швидше.

 

версія для друку