українська російська англійська
Держкомтелерадіо розробив проект модернізації мереж радіомовлення у діапазоні середніх хвиль
31.01.2017 | 17:10
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Колегія Держкомтелерадіо позитивно оцінила реалізований відомством проект щодо створення єдиної національної мережі Українського радіо, яке є важливою частиною суспільного мовлення.

За підсумками проведених Нацрадою у 2016 році конкурсів на вільні частоти, НТКУ здобула право мовлення на 29 частотах у FM-діапазоні для поширення програм першого каналу Українського радіо. Отже, на сьогодні FM-мережа першого каналу Українського радіо налічує до 145 радіочастот по всій країні. Розширення мережі дозволяє значно збільшити охоплення населення програмами суспільного мовника.

Водночас, як зазначали члени колегії, бракує частот у містах Івано-Франківськ, Одеса та Харкові.

«З огляду на обмеженість вільного радіочастотного ресурсу в ФМ діапазоні актуальним залишається питання розвитку радіомовлення на середніх хвилях, - зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Зараз ми шукаємо можливі варіанти фінансування проекту модернізації мереж радіомовлення в діапазоні середніх хвиль. Модернізація середньохвильових мереж передбачає переоснащення сучасними твердотільними аналогово-цифровими передавачами, що дозволить оптимізувати видатки державного бюджету на трансляцію радіопрограм та збільшити територію охоплення програмами Українського радіо».

 

версія для друку