українська російська англійська
Сергій Савчук: Криворізька міська рада долучилася до співфінансування Урядової програми "теплих кредитів"
31.01.2017 | 17:36
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

31 січня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з першим заступником міського голови м. Кривий Ріг Євгеном Удодом, з яким обговорив питання посилення співпраці Держенергоефективності та Криворізької міської ради у сфері енергоефективності.

Сергій Савчук запевнив, що Агентство високо цінує започатковану співпрацю з місцевою владою Криворізької громади.

«Завдяки налагодженій взаємодії з місцевою владою вже третій рік поспіль розробляються та приймаються місцеві програми додаткової фінансової допомоги населення при утепленні житла. У результаті тисячі родин отримують подвійну, а інколи й потрійну компенсацію своїх витрат на енергоефективні заходи», - пояснив Голова Агентства та додав, що у 2016 кількість місцевих програм зросла у 2,7 рази порівняно з 2015 роком.

У свою чергу Євген Удод повідомив про діючу в Кривому Розі міську програму з відшкодування 20% суми «теплого» кредиту для ОСББ. На її реалізацію у 2017 році вже виділено 500 тис. гривень. Водночас Є. Удод зауважив, що у місті із 6 тисяч багатоповерхівок лише у 600 будинках створено ОСББ. Зважаючи на необхідність надання можливості мешканцям усіх будинків утеплитися за підтримки держави, міська рада планує залучати управителів житла та ЕСКО-компанії до участі у програмі з енергоефективності.

У ході зустрічі сторони обговорили можливості залучення управителів житла та ЕСКО-компанії до Урядової програми з енергоефективності, переваги та потенційні ризики.

«Варто відзначити, що першим містом, яке зважилося розширити міську програму на управителів житла, став Луцьк. Відповідні зміни до програми було прийнято минулого року. Тож, вже сьогодні можна переймати їхній досвід», - наголосив Сергій Савчук.

За підсумками зустрічі сторони досягли згоди щодо необхідності удосконалення програми «теплих» кредитів та розширення переліку її учасників. Також Голова Держенергоефективності запросив керівництво Криворізької міської ради активно долучатися до роботи Форуму з енергоефективного партнерства, який Агентство проводитиме у квітні цього року у м. Києві, а також у регіональних тематичних семінарах.

 

версія для друку