українська російська англійська
Держаудитслужба активізує співпрацю з громадськістю для ефективнішої боротьби з корупцією
02.02.2017 | 15:47
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

У контексті реалізації урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» 01 лютого ц.р. відбулася чергова робоча зустріч фахівців Держаудитслужби з представниками громадськості.

Громадськість представляли члени низки громадських організацій та об’єднань на чолі з координатором урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Оксаною Величко.

Представників Держаудитслужби очолювала заступник Голови Держаудитслужби Юлія Солянік.

Метою зустрічі було обговорення стану впровадження заходів, закріплених за Держаудитслужбою Планом заходів щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затвердженим урядовим розпорядженням від 05.10.2016 № 803-р.

Головним питанням, яке обговорювалося під час зустрічі, було забезпечення прозорості в роботі Держаудитслужби шляхом оприлюднення результатів державного фінансового контролю, що проводить Держаудитслужба. Найперше йшлося про оприлюднення на веб-сайті Держаудитслужби аудиторських звітів.

«Максимальна прозорість органів влади – це один із вкрай важливих елементів боротьби з корупцією, – зауважила Оксана Величко. – І те, що Держаудитслужба оприлюднює аудиторські звіти і планує найближчим часом активізувати цю роботу, є дуже хорошим прикладом для інших органів влади».

Юлія Солянік зі свого боку також наголосила на актуальності дотримання органами влади принципів відкритості й прозорості.

«Як представник Держаудитслужби зазначу, що дотримання принципів прозорості у діяльності державного контролюючого органу сприятиме насамперед підвищенню довіри суспільства до державної влади. До того ж, оприлюднення аудиторських звітів може стати додатковим важелем впливу як на фактичних, так і на потенційних порушників фінансової дисципліни», – зазначила Юлія Солянік.

Учасники зборів також обговорили низку технічних питань, пов’язаних із виконанням урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції».

Підсумком зустрічі була домовленість про оприлюднення ближчим часом усіх аудиторських звітів, складених за результатами контрольних заходів, що були проведені 2016 року, та підготовку порядку оприлюднення аудиторських звітів на системній основі в режимі он-лайн.

Довідково

Урядово-громадська ініціатива «Разом проти корупції» реалізується з метою запровадженню заходів боротьби з корупцією в органах виконавчої влади. Ці заходи затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2016 р. № 803-р «Деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади».

Зазначена ініціатива передбачає втілення 83 відповідних заходів.

 

версія для друку