українська російська англійська
У Львівській області розпочався черговий етап підготовки підрозділів ЗС України за участю іноземних військових інструкторів
02.02.2017 | 20:09
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 2 лютого, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині, розпочався черговий етап підготовки підрозділів Збройних Сил України за програмою «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» (JMTG-U).

Слід відзначити, що у складі цієї групи беруть участь військовослужбовці збройних сил США, Канади, Литви, Польщі та Великобританії. Також цього року до них долучилися й представники армії Королівства Данія, які працюватимуть разом із канадськими інструкторами.

Привітати українських військовослужбовців та іноземних військових інструкторів із початком навчального процесу прибули Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, Надзвичайний та Повноважний Посол США в Польщі Пауль Джонс, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Попко, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та інші.

Командир «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» (JMTG-U) полковник ЗС США Девід Джордан зазначив, що у січні поточного року бойова група 45-ї піхотної бригади національної гвардії ЗС США (штат Оклахома) прийняла естафету підготовки українських військовослужбовців від своїх колег, і вони пишаються тим, що їм доведеться працювати із справжніми воїнами української армії, які на сході України мужнього та героїчно протистоять підступному агресору. Він висловив впевненість, що обмін досвідом під час тренувань на навчальних полях Міжнародного центру миротворчості та безпеки буде плідним та взаємовигідним.

У свою чергу командир батальйону 28-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України підполковник Юрій Крупко сказав, що особовий склад батальйону, який нещодавно прибув із району проведення антитерористичної операції на Донбасі для участі у програмі підготовки за стандартами провідних армій світу, готовий поділитися своїм досвідом з іноземними колегами та набути нових навичок від інструкторів НАТО.

«П’ять батальйонів Збройних Сил України, які минулого року тут пройшли підготовку, сьогодні успішно виконують бойові завдання у районі проведення АТО, — зазначив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Попко. — І той досвід, який вони отримали від своїх іноземних колег на полігоні, допомагає їм успішно діяти в бою та берегти своє життя».

 

версія для друку