українська російська англійська
Рівень стабілізації макрофінансової ситуації дозволяє продовження діалогу щодо отримання другого траншу фінансової допомоги ЄС
06.02.2017 | 15:07
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Під час робочого візиту до Брюсселя Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Віце-президентом ЄК з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом.

Зустріч стала продовженням низки інтенсивних контактів між Україною та ЄС, проведених з метою узгодження практичних кроків із залучення фінансової підтримки ЄС для забезпечення процесу реформ в Україні.

Сторону ЄС було поінформовано про поточну ситуацію на Донбасі та заходи, яких вживає Уряд України для уникнення гуманітарної катастрофи в районі Авдіївки через активізацію обстрілів цього району підтримуваними Росією бойовиками з використанням важкої артилерії, що зокрема призвело до численних людських жертв та пошкодження критичної інфраструктури. Віце-президент ЄК засудив порушення режиму припинення вогню бойовиками і наголосив на необхідності повного виконання Мінських домовленостей.

Сторони також обговорили останні досягнення України на шляху реформ, стан співпраці з міжнародними фінансовими інституціями, а також прогрес, досягнутий нашою державою у виконанні ключових критеріїв, необхідних для виділення другого траншу макрофінансової допомоги ЄС обсягом 600 млн євро. «Рівень стабілізації макрофінансової ситуації  в Україні відповідає усім вимогам необхідним для продовження діалогу щодо отримання другого траншу в рамках фінансової допомоги», – сказав Валдіс Домбровскіс.

Єврокомісар запевнив українську сторону, що процедуру виділення згаданих коштів макрофінансової допомоги буде розпочато відразу після виконання Україною відповідних домовленостей з ЄС.

 

версія для друку