українська російська англійська
Фахівці провідних технічних університетів ділилися досвідом підготовки фахівців з фізичного захисту обліку та контролю ядерних матеріалів
06.02.2017 | 19:04
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (далі – МАГАТЕ) 30 січня-3 лютого 2017 провели національний семінар з питання «Освітня програма з фізичної ядерної безпеки в Україні: практика і рекомендації МАГАТЕ та досвід впровадження в деяких вищих навчальних закладах». Захід відбувся на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

У семінарі взяли участь представники Міненерговугілля, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інституту ядерних досліджень НАН України, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Одеського національного політехнічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Одеського центру з нерозповсюдження ядерної зброї Одеського Національного університету ім. І. І. Мечникова, експерти та науковці Центру нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Мідлберрі (Каліфорнія, США), Університету національної та світової економіки (Болгарія). У якості спостерігачів — фахівці Шведського інспекторату з радіаційної безпеки, Національної адміністрації з фізичної ядерної безпеки Департаменту енергетики Сполучених Штатів Америки.

У рамках заходу Міненерговугілля організувало і провело засідання круглого столу на тему «Підготовка фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів».

Основну увагу учасників круглого столу промовці звернули на проблемні питання підготовки фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів:

- забезпеченість підрозділів фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів фахівцями відповідного напряму;

- відновлення спеціалізації «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів» у рамках спеціальності «Ядерна енергетика» на базі НТУ «КПІ ім. І. Сікорського» та Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів Інституту ядерних досліджень НАН України;

- формування державного замовлення на підготовку фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів.

Досвідом з підготовки навчальних та освітніх програм для фахівців з фізичного захисту обліку та контролю ядерних матеріалів поділилися Дмитро Ніконов (МАГАТЕ); Димитар Димитров (Університет національної та світової економіки, Болгарія); Маргарита Калініна-Поль (Центр нерозповсюдження імені Джеймса Мартіна Мідлберрі Інституту міжнародного навчання, США).

Велику зацікавленість учасників викликало відвідування Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів Інституту ядерних досліджень НАН України.

У засіданні взяли участь представники вищих органів виконавчої влади України, а саме: Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національної гвардії України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Державної фіскальної служби України, Державної екологічної інспекції та державного підприємства «НАЕК «Енергоатом».

Семінар отримав позитивні відгуки його учасників.

За результатами семінару та круглого столу готуються проекти рішень, текст яких буде додатково розміщено на сайті Міністерства.

 

 

версія для друку