українська російська англійська
Міжнародні партнери підтримали ініціативу Міненерговугілля щодо реформи корпоративного управління НЕК "Укренерго"
08.02.2017 | 17:48
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Ключові міжнародні донори підтримали ініціативу Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо здійснення реформи корпоративного управління НЕК «Укренерго» у рамках виконання Третього енергопакета.  Ініціююча зустріч відбулася у Міненерговугілля сьогодні, 8 лютого, за участю ключових донорів (Світовий Банк, ЄБРР, ЄІБ, ЄК та Енергетичне Співтовариство), керівництва Міністерства та ДП «НЕК «Укренерго», які одностайно підтримали реформу корпоративного управління НЕК «Укренерго», ініційованого Міністром Ігорем Насаликом 27 січня цього року.

Відкриваючи зустріч, в. о. державного секретаря – директор департаменту забезпечення комунікацій та організаційної роботи Юлія Підкоморна від імені Міністра Ігоря Насалика висловила вдячність за підтримку реформ в Україні, та зазначила, що Міністерство зацікавлене в максимально швидкій імплементації кращих міжнародних практик та європейського законодавства в енергетичному секторі. «Реформа корпоративного управління в Укренерго, - один з важливих елементів такої політики Міністерства, який також відповідає нашому євроінтеграційному курсу», - зазначила Юлія Підкоморна. Вона також поінформувала, що Ігор Насалик від Міністерства визначив його радника Наталію Бойко координатором роботи з реформи корпоративного управління.

Наталія Бойко у виступі наголосила, що Міністерство прагне максимально професійно реалізувати реформу, тому зацікавлене у прозорості та послідовності процесу. Зокрема, вона звернулася до міжнародних партнерів з проханням надати професійну експертизу усім документам, які будуть готуватися в рамках реформи, розглянути можливість надання технічної допомоги та підтримати в публічній сфері.

Під час засідання в. о. директора НЕК «Укренерго» В. Ковальчук презентував бачення подальшого розвитку компанії, ключові стратегічні завдання, концептуальні підходи до проведення реформи корпоративного управління, а також конкретну дорожню карту з визначенням відповідальних та термінів виконання.

«Серед стратегічних завдань на п’ять років ми бачимо членство у ENTSO-E, повну автоматизацію управлінських та технологічних процесів та збільшення показників ефективності до загальноприйнятих європейських стандартів. Усе це вимагає послідовної багаторічної роботи», - наголосив В. Ковальчук.

За підсумками засідання учасники схвалили дорожню карту реформи корпоративного управління ДП «НЕК «Укренерго» та домовилися про подальші кроки та координацію роботи щодо розробки концептуально нових документів, затвердженням їх Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та пошуку членів наглядової ради. Виконання окреслених завдань планується завершити до 1 серпня 2017 року.

Міжнародних партнерів на зустрічі представляли директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, Директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер, заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров, перший радник, керівник програми «Енергетика. Навколишнє середовище. Транспорт» Представництва ЄС Йоханнес Баур, від Групи підтримки України Європейської Комісії Бартоломей Гурба та старший спеціаліст Світового Банку Дмитро Глазков.

 

 

 

 

 

версія для друку