українська російська англійська
Проект «органічного» закону підтримано аграрним Комітетом ВРУ, - Ольга Трофімцева
09.02.2017 | 09:26
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

7 лютого відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому було розглянуто проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (реєстр. № 5448 від 24.11.2016). За результатами розгляду, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України підтримати законопроект № 5448 у першому читанні.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева після засідання.

«Підтримка проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва» та прийняття його за основу аграрним Комітетом Верховної Ради України є нашою, поки що, маленькою перемогою, але у разі прийняття ВРУ стане великим кроком для розвитку всього українського органічного сектору»,- розповіла Ольга Трофімцева та додала, що прийняття проекту Закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції, прозорості ринку, а також розширенню зовнішніх ринків її збуту. Крім цього, даний закон разом з відповідними підзаконними актами гарантуватиме якість продукції, маркованої як органічна, не тільки українським споживачам, але й іноземним.

«На мою думку, прийняття цього Закону матиме позитивний вплив на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції і на формування зрозумілих та чітких правил гри для всіх акторів органічного ринку»,- резюмувала  Ольга Трофімцева.

Нагадаємо: розвиток органічного ринку є одним з пріоритетів Уряду та стратегії розвитку аграрного сектору «3+5». Першочерговим кроком його реалізації є удосконалення засад правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Відтак, при підготовці проекту Закону було  враховано вимоги законодавства ЄС у цій сфері.

 

 

версія для друку