українська російська англійська
У Мінсоцполітики вручили сертифікати першій групі тренерів із питань сімейного патронату
09.02.2017 | 10:23
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

У Мінсоцполітики підбили підсумки підготовки першої групи тренерів із питань сімейного патронату та вручили їм відповідні сертифікати. Захід відбувся в рамках проекту «Cімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування», що реалізується в Україні МБО «Партнерство «Кожній дитині» при підтримці Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation) за сприяння Міністерства соціальної політики.

У зібранні взяли участь відповідальні працівники Міністерства - начальник управління профілактики соціального сирітства Ірина Пінчук, директор департаменту захисту прав дітей та усиновлення Руслан Колбаса та інші фахівці, генеральний секретар Всесвітнього дитячого фонду, заснованого її величністю королевою Швеції, Паула Гільєт Монсе, регіональний менеджер проектів зазначеного Фонду Сюзанна Драгборг,  представники  МБО «Партнерство «Кожній дитині», наукових установ та тренери з підготовки кандидатів у патронатні вихователі з різних регіонів України.

Ірина Пінчук та Руслан Колбаса ознайомили присутніх із пріоритетами Мінсоцполітики та планами щодо деінституалізації та розвитку послуг на  місцевому рівні.

Зокрема, представники Міністерства наголосили, що головним завданням у сфері забезпечення прав дітей та підтримки сімей з дітьми є деінституціалізація та розвиток нових видів соціальних послуг, які сприятимуть запобіганню сімейного неблагополуччя та вилучення дитини з родини. На їх переконання, саме такою сімейно-орієнтованою послугою, що забезпечує право дитини, яка потрапила у складні життєві обставини, на її виховання в сімейному середовищі, є патронат над дитиною.

Учасників зустрічі було поінформовано про роботу, проведену Мінсоцполітики з розробки та прийняття нормативних актів, необхідних для практичного впровадження патронату над дитиною. Зокрема, про подання на розгляд Уряду проекту постанови  Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», якою  визначається порядок створення та організації діяльності патронатної сім’ї, порядок оплати послуг щодо здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на дитину, влаштовану до такої сім’ї.

«Прийняття цієї постанови дозволить у разі виникнення складних життєвих обставин в родині з дітьми влаштовувати дитину в професійно підготовлену сім’ю патронатного вихователя, а не до інституційного закладу, як це відбувається сьогодні. Патронат над дитиною є послугою, яка відповідає потребам громади, і головне – відповідає найкращим інтересам дитини. Дитина залишається у громаді, де живуть її батьки або родичі, контакти дитини з батьками/родичами не розриваються, вона уникає негативного досвіду виховання в інституції і виховується в сімейному середовищі», - роз’яснила Ірина Пінчук.

У Державному бюджеті України на 2017 рік передбачено відповідні кошти на створення та функціонування 154 патронатних сімей.

У Мінсоцполітики зауважують, що уся робота в цьому напрямі проводилася і проводиться у тісній співпраці з громадськими організаціями. Серед них, зокрема, Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині», якою  за фінансової підтримки Всесвітнього дитячого фонду практично запроваджено сімейний патронат та створено перші в Україні патронатні сім’ї.

На замовлення Міністерства Партнерством підготовлено першу групу із 20 національних тренерів для забезпечення професійної підготовки сімей, які виявили бажання надавати послуги патронату. Цю роботу буде продовжено і нинішнього року, запевняють фахівці Мінсоцполітики.

 

версія для друку