українська російська англійська
Сергій Устименко: У Державному бюджеті 2017 року передбачено фінансування патронатних сімей
09.02.2017 | 16:04
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

8 лютого 2017 року заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко провів робочу зустріч з представниками Всесвітнього дитячого фонду.

Під час зустрічі сторони обговорили нагальні питання, що стосуються захисту прав дітей-сиріт, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та тих дітей, чиї сім’ї опинилися у скрутному становищі.

За словами заступника Міністра, на сьогодні в Україні разом з реформою децентралізації проводиться ще одна, не менш важлива реформа – деінституціалізації. „Саме в контексті деінституціалізації ми впроваджуємо такий механізм як патронатні сім’ї, і в бюджеті цього року вже передбачено забезпечення фінансування 154 таких сімей”, - заявив Сергій Устименко.

Він також наголосив на важливості патронатних сімей, як ефективного механізму вирішення проблеми перебування дітей в інтернатах, адже виховання у сім’ї є єдиним природним для дитини середовищем. „Наше завдання на сьогодні – виключити перебування дітей в інтернатних установах”, -  підсумував Сергій Устименко.

Всесвітній дитячий фонд заснований у 1999 році її величністю Королевою Швеції Сільвією з метою вирішення соціальних та матеріальних проблем дітей у всьому світі.

З 2001 року фонд надав фінансову підтримку в реалізації  понад 70 проектів в Україні, в тому числі проекту щодо запровадження сімейного патронату.

Патронат над дитиною є альтернативою інституційного догляду дітей,  які тимчасово залишилися без батьківського піклування, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію такої дитини у сім’ї патронатного вихователя.

В Україні перші патронатні сім’ї було створено Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» за фінансової підтримки Всесвітнього дитячого фонду. За цей час на тимчасове виховання в патронатні сім’ї було влаштовано понад 90 дітей, які потрапили у складні життєві обставини.

 

версія для друку