українська російська англійська
Геннадій Зубко: Системи електро-, тепло-, водо-, газопостачання Авдіївки працюють у штатному режимі
10.02.2017 | 11:20
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Системи електро-, тепло-, водо-, газопостачання Авдіївки Донецької області відновлені та працюють у  штатному режимі. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«Якщо в перші дні, з 29 січня, відбувалося 400-800-1000 обстрілів на день з боку російських бойовиків, то, якщо порахувати за останні три дні обстрілу промзони в Авдіївці й безпосередньо міста, – це було 3,5 тисячі обстрілів. Це 10 тисяч тонн металу, яка практично опустилася на голови наших військових, які зробили неможливим захоплення міст. Загострення ситуації, паніка серед людей, не дати можливості існування місту – була основна мета наступу російських окупаційних сил», – зазначив Геннадій Зубко.

«Коли ми кожен день чекали режиму «тиші», щоб провести відновлювальні роботи, ремонтні бригади постійно обстрілювали, коли вони виходили на роботи. 1 лютого було обстріляно центр міста – школу №2, наметове містечко, де загинув працівник ДСНС і мирна мешканка Авдіївки», – констатував Віце-прем’єр-міністр. Геннадій Зубко подякував голові Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлу Жебрівському, рятувальникам ДСНС, ремонтним бригадам, комунальним службам за оперативну й фахову роботу, коли вдалося таки відремонтувати лінії електропередач.

«Сьогодні відновлено навчальний процес у 5 із 7 загальноосвітніх шкіл та роботу 4 із 7 дитячих садочків. Працює центральна міська лікарня та інші медичні заклади міста. Тривають роботи із відновлення пошкоджених будівель. Із 209 таких будинків здійснено відновлювальні роботи на 141. Закрито плівкою вікна у 127 житлових будинках, перекрито дахи на 31 будинку», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, відпрацьовано детальний План евакуації населення на випадок ускладнення ситуації. «Ми готові вивезти до 12 тисяч осіб. Для цього підготовлено 180 автобусів. У результаті поквартирного обходу надано допомогу майже 2 тис. осіб. Цілодобово працює «гаряча лінія» за номером 101 та  телефонами штабу», - зазначив Зубко.

За його словами, до міста доставлено та видано населенню 144 тонни гуманітарної допомоги, зокрема більше 11 тис. продуктових наборів. Він зазначив, що до аварійно-рятувальних робіт залучено 294 чоловік  та 69 одиниць техніки. «Піротехнічні бригади ДСНС вилучили та знешкодили 18 вибухонебезпечних предметів, п’ять фрагментів від боєприпасів БМ-21 «Град», - зазначив Геннадій Зубко.

 

 

версія для друку