українська російська англійська
У Києві розпочав роботу національний круглий стіл, присвячений проблемам гуманітарного розмінування в Україні
15.02.2017 | 17:03
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 15 лютого, в Києві розпочав роботу круглий стіл, присвячений обговоренню законодавчих ініціатив, які регламентуватимуть діяльність гуманітарного розмінування у нашій державі. Ініціював захід Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

У зустрічі взяли участь представники Міністерства оборони України, Служби безпеки України, інших міністерств та відомств, народні депутати України, а також члени профільних комітетів Верховної Ради України.

На початку зустрічі Координатор проектів ОБСЄ в Україні Ярослав Юрцаба презентував присутнім для обговорення два законопроекти щодо протимінної діяльності в Україні. Зокрема, один проект закону «Про протимінну діяльність в Україні» був внесений на розгляд Кабінетом Міністрів України і розроблений у Міністерстві оборони, інший – «Про здійснення протимінної діяльності в Україні» був підготовлений народним депутатом Андрієм Кисельовим та громадськими діячами Фонду «Донбас без зброї».

Учасники круглого столу погодилися, що регулювання протимінної діяльності на законодавчому рівні в країні стоїть досить гостро. Адже сьогодні на сході України, незважаючи на заходи, які вживаються, продовжують траплятися нещасні випадки, від вибухів боєприпасів гинуть та травмуються люди. Тож нагальним є вирішення питання щодо забезпечення безпеки цивільного населення та створення нормальних умов для здійснення ними господарської діяльності. Саме закон України, який буде регулювати протимінну діяльність та гуманітарне розмінування, повинен стати правовим фундаментом державних ініціатив, які спрямовані на здійснення комплексу заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із вибухами боєприпасів.

«Організований нами національний круглий стіл – своєрідна «платформа» для діалогу, – зазначив співробітник Координатора проектів ОБСЄ в Україні, менеджер проектів з гуманітарного розмінування Олександр Очковський. – Саме тут учасники процесу мають можливість обговорити ключові питання щодо створення нормативно-правової бази для вирішення проблем розмінування у нашій державі».

За його словами, найближчим часом працівниками Координатора проектів ОБСЄ в Україні за результатами дискусії будуть вироблені рекомендації для всіх учасників круглого столу.

До участі в заході Координатора проектів ОБСЄ залучило незалежного експерта Аллу Ковальчук, яка провела юридичний аналіз обох нормотворчих ініціатив з урахуванням діючого законодавства в Україні та надала свої зауваження щодо підготовки майбутнього закону.

Також в обговоренні взяли участь представники Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування. Представник центру Джанлука Масполі повідомив, що його організація також надасть максимальну допомогу в підготовці необхідної нормативно-правової бази гуманітарного розмінування з урахуванням світового досвіду. Проте, на його думку, остаточні рекомендації до законопроекту повинні бути адаптованими саме до умов мінного забруднення в Україні.

«Протимінна діяльність має бути посилена на законодавчому рівні, — зазначив начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності МО України полковник Максим Комісаров. – Прийняття закону дозволить залучити до розмінування міжнародні організації та світову спільноту, які зможуть більш ефективно допомагати Україні в розмінуванні території, що здійснюватиметься під егідою Координатора проектів ОБСЄ в Україні».

 

версія для друку