українська російська англійська
Тарас Кутовий: Україна готова налагоджувати торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво з Іраном
15.02.2017 | 17:30
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Україна готова налагоджувати дієві механізми, які будуть сприяти активізації двостороннього торговельно-економічно та інвестиційного співробітництва. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Посолом Ісламської Республіки Іран в Україні Мохаммад Бехешті Монфаред та з представниками Ісламської Республіки Іран в Україні.

«Іран є одним із основних торговельних партнерів України за обсягами закупівель аграрної продукції. І ці обсяги ми будемо тільки нарощувати, потенціал величезний. Крім того, нам важливий прямий діалог між нашими країнами не лише в питаннях експорту з України, а й в питанні імпорту ексклюзивної продукції, зокрема чаю, ківі, оливок», - повідомив Міністр.

У ході зустрічі між сторонами були обговорені умови співпраці у спільних інвестиційних проектах. Зокрема, Тарас Кутовий зауважив про вигідність інвестування в українське машинобудування.

«Ми робимо велику ставку на розвиток українського машинобудування. Держава буде компенсувати 15% від вартості сільгосптехніки українського виробництва. За рахунок цього ми плануємо підвищити продуктивність у контексті урожайності та вийти на ще більш високий результат», - розповів Тарас Кутовий.

Окремим питанням зустрічі стало обговорення участі України у великому міжнародному проекті з будівництва нового залізничного коридору між країнами. Зокрема, проект дозволить вирішити логістичні проблеми транспортування агропромислової продукції.

На завершення, іранська сторона запросила Міністра Тараса Кутового відвідати з офіційним візитом Іран. У свою чергу Міністр висловив готовність до підписання офіційних угод щодо співпраці між Україною та Іраном.

Довідково

За результатами 2016 року товарообіг становив 806,8 млн дол. США, що на 223,4 млн дол. США більше, ніж у 2015 році.

Експорт української сільськогосподарської продукції збільшився на 236,5 млн дол. США у порівнянні з 2015 роком і склав 677,7 млн дол. США.

Імпорт іранської продукції в Україну зменшився на 0,13 млн дол. США у порівнянні з 2015 роком та склав 129,1 млн дол. США.

Основною товарною групою експорту до Ірану є:

- зернові злаки (у 2016 році - 298 млн дол. США, що на 187 млн дол. США більше, ніж у 2015 році);

- насіння олійних культур (у 2016 році - 148 млн дол. США, що на 9,7 млн. дол. США менше, ніж у 2015 році);

- олія (у 2016 році – 215,5 млн дол. США, що на 65 млн дол. США більше, ніж у 2015 році).

Також збільшився імпорт іранською стороною з України кондвиробів (за 2016 рік – 2,3 млн дол. США, що на 1,8 млн дол. США більше, ніж у 2015 році).

 

версія для друку