українська російська англійська
Результати першого року реалізації ініціативи "Пакт заради молоді-2020" - 5 500 місць стажування та першої роботи для української молоді
15.02.2017 | 19:21
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Ідея публічного зобов`язання компаній для створення робочих місць для молоді – "Пакт заради молоді-2020" – підтвердила свою ефективність за рік роботи. Про це 15 лютого в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” говорили ініціатори, учасники та партнери Українського ПАКТу заради молоді-2020 – Центр “Розвитку КСВ”, Міністерство молоді і спорту України, Фонд народонаселення ООН в Україні, Державна служба зайнятості.

За словами Марини Саприкіної, керівника Центру “Розвиток КВС”, Пакт - це ціннісна пропозиція нашій молоді, щоб вона залишалась в Україні: "Позитивні результати за минулий рік тільки підтверджують готовність українських компаній допомогти молоді працевлаштуватися і таким чином, зробити свій внесок у розвиток країни".

Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема зазначив, що майже рік тому Міністерство підтримало підписання Пакту, і вже наявні перші вагомі результати його впровадження.

Олександр Ярема наголосив на тому, що питання працевлаштування молоді, першого робочого місця та гідної заробітної платні – одні з найважливіших в українському суспільстві. “Вирішені вони можуть бути лише шляхом запровадження сучасних, європейських механізмів та підходів у роботі з молоддю та консолідованими зусиллями держави, громадськості та бізнесу”, - зазначив заступник Міністра.

Він висловив щиру подяку Центру "Розвитку КСВ", компаніям, установам та вишам, які долучилися до Пакту, працювали над його втіленням увесь рік. “Попереду ще багато роботи, та перші результати є обнадійливими", - зауважив посадовець.

Заступник Голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко акцентував на вивченні європейського досвіду працевлаштування молоді та на позитивних результатах партнерства соціально відповідального бізнесу та приватного сектору.

Заступник Представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павло Замостян зазначив, що для Фонду Пакт є конкретним механізмом створення можливостей для молоді реалізувати себе в Україні.

“Ми розглядаємо інвестиції в молодь у контексті демографічних викликів, які є очевидними для України, для її розвитку і реалізації у майбутньому, починаючи із того, що молодь є рушійною силою розвитку економіки в усіх секторах, закінчуючи не менш важливим фактором здоров’я та довголіття українців”, - наголосив Павло Замостян.

Презентуючи результати реалізації Пакту в Україні Марина Саприкіна зазначила, що Пакт має дві цілі до 2020 р.:

- сприяти створенню 100 партнерств між бізнесом та освітнім сектором: тільки за 2016 рік вже налагоджено 106 партнерств;

- забезпечення 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді: в 2016 році вдалось створити 5500 (що на 220% більше, ніж було заплановано).

Протягом 2016 року в рамках Пакту відбувались щомісячні зустрічі компаній з метою обговорення помилок у роботі з молоддю; здійснено дослідження “Навички для українського бізнесу 2030”; організовано конкурс на краще партнерство компанії і університету та проведено Форум «Бізнес-молодь: ефект WOW від співпраці» як щорічну платформу для дискусій між компаніями і молоддю.

У планах Пакту на 2017 рік: залучення нових компаній, створення як мінімум 25 партнерств і 2500 місць для стажування та першої роботи, розробка гайду для компаній з працевлаштування молоді, створення національного плану дій — програми спільних дій органів державної влади щодо працевлаштування молоді.

З презентацією результатів за 2016 р. та планами на 2017 р. можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, український Пакт заради молоді-2020 вперше було підписано 17 березня 2016 року як частина Європейського Пакту для молоді.

Про Європейський пакт для молоді: У Брюсселі 17 листопада 2015 року бізнес-лідери підписали Європейський Пакт заради молоді – документ, що має на меті побороти проблему безробіття молоді, виконуючи поставлені цілі: 100 000 нових місць стажування та роботи для молоді, 10 000 партнерств бізнесу та освітніх закладів, Національні плани дій у кожній країні ЄС. Дана ініціатива має підтримку Європейського Парламенту, Європейської Комісії, Європейської Ради та Короля Бельгії.

Підписанти Українського Пакту для молоді: Нестле в Україні, Байєр в Україні, Метлайф, Сингента, Укртелеком, ДТЕК, EY, КПМГ, Київстар, Кока-Кола, 1+1 медіа, Небесна криниця, Delta M Group, Kreston GCG, Укрсиббанк, Ашан, Леруа Мерлен, GMS, ЮФ Eterna Law, lifecell, KEEPSOLID, Кредобанк, Ензим, Львівської філія НТКУ «Львівська регіональна дирекція», Прикарпаттяобленерго, ТОВ АГРАНАФРУТ, ТОВ Інженерно-технічна компанія «Автоматик груп», Філія Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк», ТОВ “МАЙНДКЕЙ”, UNFPA, Державна служба зайнятості.

 

 

версія для друку