українська російська англійська
У Києві відбулася Урочиста академія з нагоди 125-ліття з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого
16.02.2017 | 19:15
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася Урочиста академія з нагоди 125-ліття з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

До учасників урочистого зібрання звернулися з  вітальними словами представник ректорату  Університету  професор Володимир Бугров, Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, який під час виступу презентував цінну реліквію – особистий молитовник Патріарха Йосифа Сліпого, який був конфіскований у Патріарха Йосифа під час етапування у Сибір.

У своєму виступі Міністр культури України Євген Нищук згадав своє знайомство з батьківщиною Йосифа Сліпого село Заздрість на Тернопільщині, яке він відвідав минулого літа після прощі в Зарваниці.

«Я дивився і бачив особисті речі Патріарха, вслухався в ту велику місію, і думаю, що він справді був видатною людиною з місією посла. У ті часи своїм внутрішнім запалом та  своєю вірою надихав усіх навколо, дарував силу та бажання боротися. Йосиф Сліпий пройшов табори, переслідування та знущання, але зміг, попри все,  ідентифікувати нашу українську Церкву, нашу віру, нашу духовність ”, –  сказав Євген Нищук.

Перед учасниками Урочистої академії  виступили семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, а також один із найвідоміших хорів України - «Дніпро».

версія для друку