українська російська англійська
Сергій Савчук: Здешевлення «теплих» кредитів та залучення інвесторів у проекти «зеленої» енергетики – ключові напрями спільної роботи Держенергоефективності та влади Львівщини
17.02.2017 | 14:47
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

17 лютого 2017 року в рамках робочої поїздки до м. Львова Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із першим заступником Голови Львівської обласної державної адміністрації Ростиславом Замлинським, з яким обговорив пріоритетні напрями двосторонньої співпраці як у сфері енергоефективності, так у відновлюваній енергетиці.

«Безумовно, Львівська область славиться активністю у сфері енергоефективності. Місцева влада регіону однією з перших в Україні випробувала ефективність механізму співфінансування енергоефективних заходів, який і було покладено в основу урядової програми «теплих» кредитів. Крім цього, Львівщина є лідером за кількістю виданих населенню «теплих» кредитів, - відзначив ініціативність місцевої влади Львівщини Сергій Савчук. – Втім, сьогодні важливо активізуватися і в інших напрямах: підвищення енергоефективності бюджетних установ, залучення інвестицій у «зелені» проекти».

У ході перемовин сторони обговорили збільшення фінансування місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів. Зі свого боку Ростислав Замлинський повідомив, що цьогоріч на реалізацію обласної програми з відшкодування населенню 5-20% річних за кредитами на утеплення виділено 18 млн гривень. Це рекордна сума коштів, виділена місцевою владою на допомогу громадянам при утепленні житла. Крім цього, місцева влада Львівщини одна з перших почала заохочувати мешканців області встановлювати сонячні панелі, надаючи співфінансування.

Сергій Савчук також наголосив на необхідності просування в регіоні ЕСКО-механізму для термомодернізації бюджетних установ і зауважив, що Агентство готове надавати усі необхідні консультації стосовно законодавства, підготовки документів (тендерний пакет тощо), моніторингу енергоспоживання та верифікації результатів енергосервісу тощо.

Крім цього, сторони обговорили ресурсний потенціал Львівської області для впровадження «зелених» проектів та домовилися співпрацювати, щоб сприяти залученню інвестицій у цю сферу. Облдержадміністрація узагальнить та надасть Агентству перелік розроблених перспективних проектів з виробництва енергії з відновлюваних джерел, які потребують фінансування. Агентство, у свою чергу, сприятиме залученню інвесторів у ці проекти.

За словами Ростислава Замлинського, у 2017 році на Львівщині планується запустити 3 вітрові електростанції загальною потужністю 69,4 МВт, 2 сонячні електростанції загальною потужністю 68 МВт, малу гідроелектростанцію потужністю 360 кВт.

Наприкінці зустрічі Ростислав Замлинський також запевнив у готовності облдержадміністрації надавати пропозиції та підтримку у прийнятті законодавчих ініціатив, які розробляє Держенергоефективності. Зокрема, першочергової підтримки та прийняття потребують: законопроект № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел, законопроект № 6081 щодо покращення інвестиційних можливостей у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних джерел (ТУ – 3 роки) та законопроект № 4549 щодо удосконалення механізму енергосервісу, зокрема в частині особливостей застосування електронних закупівель (ЕСКО).

 

версія для друку