українська російська англійська
Володимир Гройсман: Я думав, що залізничні шляхи нам перекриє Росія, але ніколи не думав, що енергетична блокада буде створена деякими українськими громадянами
21.02.2017 | 12:27
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Розпочинати енергетичну блокаду в розпал опалювального сезону - не чесний і безвідповідальний вчинок по відношенню до усіх українських громадян. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у вівторок.

"Якщо справжні патріоти хочуть Україні добра, вони мають розуміти, що треба зробити сьогодні і що треба в перспективі. А розпочинати енергетичну блокаду в розпал опалювального сезону виглядає не зовсім чесно по відношенню не до мене, а по відношенню до українських громадян", - підкреслив Володимир Гройсман.

Уряд абсолютно відкритий до діалогу, але професійного і якісного, наголосив Прем'єр-міністр.

У 2016 році новий Кабінет Міністрів провів значну роботу для забезпечення підготовки до прийдешнього опалювального сезону. Улітку Прем'єр-міністр утворив Енергетичний штаб щодо підготовки до зими, "у тому числі розуміючи, що ми є чутливо залежними від вугілля, яке знаходиться в українських надрах, але на тимчасово окупованих територіях зараз", зазначив він.

"З першого дня я говорив про те, що ще з літа нам треба швидко накопичувати стратегічні запаси антрацитового вугілля, яке нам потрібне для сталого проходження опалювального сезону, забезпечення українців енергетикою, електрикою. Щодня я говорив про те, що сьогодні-завтра або післязавтра росіяни обов'язково перекриють залізничне сполучення для того, щоб здійснити тиск на Україну, у тому числі використовуючи енергетичні важелі", - зазначив Володимир Гройсман.

"Я щодня говорив про те, що ми будемо і отримаємо агресію від Росії, що нам перекриють ці  [залізничні] шляхи, але я ніколи не думав, що це перекриття і ця енергетична блокада буде створена деякими українськими громадянами", - наголосив Прем'єр-міністр.

Він зауважив, що залежність України від Російської Федерації, російських газу та вугілля і в багатьох інших сферах була завжди надвисокою. До 2014 року ця залежність лише збільшувалася.

У тому числі до того, щоби країна стала ще більш енергозалежною, доклали свої зусилля деякі українські політики, які сьогодні нібито виступають за незалежність країни, зауважив Глава Уряду: "Кабальні газові угоди, багато інших речей, які не дозволяли Україні вирватися з лап російського агресора, у тому числі у питаннях енергетики".

З 2014 року було здійснено низку заходів щодо досягнення енергетичної незалежності, зазначив Володимир Гройсман. Так, він високо оцінив зусилля Уряду тодішнього Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Також, завдячуючи міжнародним партнерам, зокрема США, у 2014 році був утворений штаб, який працював над тим, "щоб змінити ситуацію у країні і зробити Україну по-справжньому енергетично незалежною", зазначив Володимир Гройсман. У 2014-2015 роках ця стратегія впроваджувалася у життя.

Сьогодні більше 450 днів Україна не споживає жодної краплини російського газу. Газ імпортується від західних партнерів, наголосив Прем'єр-міністр.

версія для друку