українська російська англійська
Держприкордонслужба: Завдяки міжнародній підтримці вдається продовжувати надійно захищати кордон та динамічно посилювати потенціал з огляду на нові безпекові виклики
21.02.2017 | 12:44
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 21 лютого, в Адміністрації Держприкордонслужби очільник прикордонного відомства  Віктор Назаренко зустрівся з начальником  відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні (INL) Крістофером Смітом.  

У ході зустрічі обговорювався поточний стан співпраці та було зауважено, що нині основні зусилля зосереджені на трьох пріоритетних завданнях. Перш за все це реалізація проекту «Нове обличчя кордону», реформування мобільних підрозділів та удосконалення системи протидії корупції.

Прикордонники поінформували закордонного гостя, що Держприкордонслужба активно впроваджує реформування органів і підрозділів відомства в рамках пілотного проекту «Нове обличчя кордону». Першим відбором вже укомплектовано декілька підрозділів Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ», які обслуговують аеропорти «Жуляни» та «Гостомель». Всі добори кандидатів здійснюються на конкурсній основі, а в подальшому результати відборів оброблятимуться автоматизованою електронною системою проекту без втручання посадових осіб.

Іншим напрямком співпраці є реформування мобільних підрозділів. Віктор Назаренко зазначив, що нині унормовується діяльність мобільного загону «ДОЗОР». «Для чіткого визначення спеціальних завдань, функцій та повноважень загону напрацьовується нова нормативна база. Крім того, удосконалюється організаційно-штатна структура інших мобільних підрозділів, що передбачає реорганізацію мобільних прикордонних застав у відділи прикордонної служби», - сказав він. Також в регіональних управліннях відомства планується введення відділів спеціальних дій, які будуть підпорядковуватись «ДОЗОРу», при цьому, застосовуються нові підходи в комплектуванні та підготовці персоналу.

Поряд з цими реформуваннями удосконалюється система протидії корупції. Зокрема прикордонне відомство реалізовує Дорожню карту, яку підписано у грудні минулого року. На сьогодні опрацьовано нову штатну структуру вертикалі управління внутрішньої та власної безпеки. Затверджено Положення про профільне управління, створено Центр профілактики корупційних ризиків та виховання доброчесності. Нині триває місячний тренінг для персоналу відділу поліграфологічних досліджень. До того ж для вивчення громадської думки про ефективність відомчих заходів у боротьбі з корупцією проводяться анонімні анкетування в пунктах пропуску.

Загалом під час зустрічі було зазначено, що завдяки міжнародній підтримці вдається продовжувати надійно захищати кордон та динамічно посилювати потенціал з огляду на нові безпекові виклики.

 

версія для друку