українська російська англійська
Ахтем Сеітаблаєв визначений переможцем конкурсного відбору на посаду директора ДП «Кримський дім»
21.02.2017 | 13:44
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

20 лютого 2017 року у Міністерстві культури України відбулося друге засідання конкурсної комісії з конкурсного відбору на посаду директора державного підприємства «Кримський дім».

Свої презентації проектів програм розвитку ДП «Кримський дім» на один і п’ять років представили кандидати, які подали свої документи для участі у конкурсному відборі на посаду директора цієї культурної інституції:

Юлія Зайцева - провідний працівник Міністерства соціальної політики України, голова БО «Рада миру», фахівець з кримськотатарської проблематики.

Джеміль Каріков - заступник директора ДП «Кримський дім», заслужений діяч мистецтв України, дослідник і популяризатор кримськотатарської музичної спадщини.

Ахтем Сеітаблаєв - режисер, актор, телеведучий. Заслужений артист АР Крим, лауреат численних театральних премій, член Координаційної ради з питань міжнаціональних відносин і кіно при Президентові України, член експертної комісії Держкіно.

Юлія Зайцева, представляючи свою презентацію розвитку «Кримського дому», зробила акцент на створенні підґрунтя для функціональної складової підприємства.

Запропонована нею програма розвитку інституції розрахована на адаптацію підприємства після постокупаційного режиму. Зокрема, основними стратегічними напрямками свого проекту Юлія Зайцева обрала інформаційний, політичний, соціальний, культурний та міжнародний напрямки.

Зробивши аналіз поточного стану діяльності підприємства, Юлія Павлівна поділилася своїм баченням вирішення існуючих проблем закладу, а саме: активізації інформаційної роботи у медіа-просторі та проведенні заходів для вимушених переселенців. Також її програма передбачає правову підтримку і захист корінних народів нацменшин та переміщених осіб.

За словами Юлії Зайцевої, «Кримський дім» має перетворитися на центр, який буде об’єднувати зусилля відомств, громадських організацій та волонтерів.

Джеміль Каріков під час своєї виступу інформував про проведену роботу у закладі з моменту його заснування, зокрема про проведені підприємством заходи.

У представленому ним проекті розвитку підприємства, зроблено акцент на заходах, пов'язаних з активізацією роботи з вимушеними переселенцями, а також у створенні медіа контенту для висвітлення кримської тематики та проведенні культурологічних досліджень.

Представляючи свою програму розвитку ДП «Кримський дім», кандидат на посаду директора підприємства Ахтем Сеітаблаєв зазначив, що діяльність «Кримського Дому» повинна стати одним з інструментів культурної дипломатії, завдяки якому культурні та креативні інституції зможуть представляти різноманітну Україну у світі.

Згідно із запропонованою Ахтемом Сеітаблаєвим стратегією розвитку «Кримського дому», планується використання модернізованих інструментів підтримки і розвитку культури, як однієї із невід'ємних умов сталого розвитку. Також, в рамках проекту планується створення інституції, яка репрезентуватиме кримськотатарську громаду, надаватиме підтримку внутрішньо переміщеним особам з Криму та стане осередком творчості та міжнаціонального обміну культурним досвідом.

У довгостроковому проекті функціонування підприємства Ахтем Сеітаблаєв передбачає стійкий розвиток започаткованих проектів, продовження роботи студій, гуртків, мовних груп тощо, акцентуючи увагу на роботі в академічному кластері (вивчення, документування, забезпечення доступу до інформації, пов'язаної з культурою і самобутністю етносів Криму) та на здійсненні заходів міжнародного співробітництва, програмах культурного обміну, націлених на європейську аудиторію.

Заслухавши публічні презентації кандидатів, конкурсна комісія більшістю голосів визнала переможцем конкурсного добору на посаду директора державного підприємства «Кримський дім» Ахтема Сеітаблаєва.

«Засідання пройшло без особливих зауважень. Усі кандидати були дуже сильними, їх програми були ґрунтовними та змістовними, тому обговорення після перегляду презентацій було жвавим та бурхливим. Але, врешті решт, ми обрали більш переконливий проект», - сказав Талят Белялов, Голова конкурсної комісії.

Член конкурсної комісії, координатор громадської ініціативи «Крим SOS» Таміла Ташева в свою чергу додала: «Було досить довге і детальне обговорення кандидатів всередині комісії після презентації програм кандидатів. Щодо переможця конкурсу - Ахтема Сеітаблаєва, то він був дійсно набагато переконливішим, хоча програми інших кандидатів теж були доволі сильними. Я думаю, що громадські діячі будуть допомагати реалізовувати деякі пункти програми Ахтема Сеітаблаєва, які є дуже цікавими. Особисто для себе я відзначила ряд ініціатив, які він пропонує реалізувати, і до яких би я хотіла долучатись в майбутньому», - зазначила Таміла Ташева.

Сам переможець конкурсного відбору Ахтем Сеітаблаєв поділився своїми планами:

«Кримський дім» має стати майданчиком для культурного обміну між різними національностями багатонаціональної України шляхом створення громадського, культурного, освітнього осередку кримськотатарської культури та культури інших етносів Криму на материковій Україні. Моя місія в тому, щоб створити команду, яка б натхненно втілювала такі проекти в життя. Кримський дім має стати тим місцем, де будуть народжуватися нові сенси».

 

 

версія для друку