українська російська англійська
Рішення Уряду про виділення 150 млн грн на закупівлю ангіографічного обладнання щорічно рятуватиме життя 3 тисячам українців, - Володимир Гройсман
21.02.2017 | 14:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України на засіданні у вівторок прийняв постанову "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання".

Рішення Уряду про виділення 150 млн грн на створення центрів серцево-судинної хірургії та реімбурсації ліків для хронічно хворих на гіпертонію дозволить врятувати від смертності та інвалідності щорічно 3 тис. українців, наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, анонсуючи розгляд цього питання Урядом.

"Після впровадження цієї програми ми врятуємо життя мінімум 3 тисячам українських громадян щороку. Це 3 тисячі сімей, це батьки і матері, це рідні і близькі люди", - зауважив Глава Уряду.

План створення серцево-судинних центрів по усій країні, презентований командою Міністерства охорони здоров'я, був закладений в основу Державного бюджету на 2017 рік.

Прем'єр-міністр зауважив, що українські громадяни живуть на 5-7-10 років менше, ніж громадяни європейських країн. "Я вважаю, що це є надзвичайна несправедливість", - висловив стурбованість Глава Уряду.

Лідируючі позиції у структурі смертності українців займають серцево-судинні захворювання: інфаркти, інсульти. Сьогодні ці хвороби молодшають, зазначив Володимир Гройсман.

"Ми не можемо як Уряд стояти осторонь цього процесу. Ми маємо допомогти українським громадянам вирішити проблеми зі здоров'ям. Маємо зменшити смертність українських громадян", - наголосив Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман зауважив, що 16 тисяч людей в Україні щорічно потребують невідкладної ангіографії та стентування. Таких процедур в країні проводиться близько 6 тисяч.

"Мова йде про те, що ми зараз через ті ресурси, які ми заклали, через цю Постанову, взаємодію із місцевими органами влади у потребі приміщень, до кінця року створимо необхідну кількість такого обладнання в країні, навчимо персонал, і вони будуть реально рятувати життя українських громадян. Три тисячі людей, які будуть жити, три тисячі щасливих сімей, які не втратять своїх рідних і близьких. Це настільки важливо", - наголосив Володимир Гройсман.

Також з 1 квітня вступає у дію механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, а також цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

"Якщо говорити про системне рішення, то ми придбаємо обладнання у співфінансуванні з місцевими бюджетами, щоб підвищити їхню відповідальність. Це одне питання. Друга позиція: до тих коштів, які ми виділили на закупівлі медичних препаратів і ліків, у тому числі до переліку увійдуть стенти, які будуть закуплені через міжнародні організації значно дешевші і  якісніші. І третя позиція – це реімбурсація. З 1 квітня ми запускаємо програму безкоштовних ліків для гіпертонічно хворих. Якщо у людини тиск, вона зможе отримати безкоштовні ліки. Вона буде мати можливість отримати підтримку і допомогу у спеціалізованому медичному закладі  і безкоштовно зробити стентування", - наголосив Володимир Гройсман.

Він закликав максимально розширювати можливості та швидко продовжити реалізацію цього рішення. "Кошти є, порядок є, спільно з місцевими органами влади зараз це питання треба швидко вирішувати. Це питання буде під постійним контролем, щоб ми вийшли на конкретний результат", - зазначив Глава Уряду.

 

версія для друку