українська російська англійська
Другий енергоблок Южно-Української АЕС працює на електричній потужності 1050 МВт
22.02.2017 | 18:26
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

22 лютого енергоблок №2 Южно-Української АЕС виведено на рівень електричної потужності 1050 МВт. Це вдалося досягти завдяки заміні конденсатора турбіни, виконаної під час планово-попереджувальних ремонтів (ППР) 2015-1016 років.

Після виконання робіт із заміни конденсатора турбіни другого енергоблока, без збільшення потужності реактора та за температури циркуляційної води 16 градусів, вдалося досягти 1050 МВт електричної потужності. Реалізація планів з підвищення потужності вітчизняних енергоблоків дозволить виробляти додаткові мегавати електроенергії, що дають вагомий внесок у підвищення енергобезпеки України.

За словами керівництва станції, у майбутньому планується також збільшення теплової потужності другого енергоблока на 1,5%, тобто після виконання всіх необхідних заходів електрична потужність блока стане ще більш високою.

Пілотним у підвищенні теплової потужності серед українських АЕС став перший южно-український «мільйонник». Відповідно до затвердженої НАЕК «Енергоатом» галузевої програми, у листопаді 2016 року його теплову потужність було збільшено до 3045 МВт. Збільшення ж його електричної потужності стане можливим лише після заміни старого конденсатора турбіни. Завершити ці роботи планується в ППР 2018 року.

 

Довідково

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

 

версія для друку