українська російська англійська
Завершується підготовка до спільної українсько-данської операції із стратегічних транспортних перевезень "Північний сокіл-2017"
23.02.2017 | 11:04
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

22 лютого розпочався робочий візит до Мелітополя представників Збройних Cил Королівства Данія, яку очолив представник Оперативного повітряного командування Повітряних Cил Королівства Данія майор Мартін Грот Йенсен.

Робочу групу від Повітряних Сил ЗС України очолив заступник начальника авіації Командування Повітряних Сил ЗС України полковник Олександр Кулібаба.

Метою заходу є підготовка до спільної українсько-данської операції із стратегічних транспортних перевезень «Північний сокіл-2017», огляд та перевірка готовності екіпажів та літака Іл-76 МД до проведення спільної операції, обговорення організаційних питань з підготовки до проведення заходу.

Довідково

Дев’ять років поспіль, починаючи з 2009 року, екіпажі Мелітопольської бригади транспортної авіації демонструють високий професіоналізм при здійсненні польотів у важких полярних кліматичних умовах.

Український військово-транспортний літак Іл-76МД за своїми льотно-технічними характеристиками дозволяє здійснювати завантаження та розвантаження великогабаритних вантажів за допомогою кранового обладнання літака та здійснювати зліт та посадку на укорочені смуги, мінімально обладнані навігаційними засобами.

Для порівняння транспортні літаки С-130 «Геркулес» та С-17 «Глобмастер», що можуть здійснювати польоти на Станцію Норд, мають певні обмеження, а саме: «Геркулес» має значно менші можливості щодо транспортування габаритних вантажів, а «Глобмастер» не має кранового обладнання, що унеможливлює перевезення великогабаритних цистерн визначених завданнями операцій «Козаки на кризі – 2009», «Північний Сокіл – 2010 – 2016».

версія для друку