українська російська англійська
Володимир Гройсман: Маємо створити в Україні повний цикл виробництва у літакобудуванні та оборонній промисловості
23.02.2017 | 14:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна успішно здійснила процес імпортозаміщення і має продовжити рухатися в напрямку створення повного циклу виробництва у літакобудуванні та оборонній промисловості. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи нараду з питань авіабудування на ПАТ "ФЕД" у Харкові.

"Вдало пройшла робота щодо імпортозаміщення. Ми були традиційно прив'язані до економіки у тому числі Російської Федерації, зокрема у літакобудуванні, оборонному комплексі. Сьогодні ми вийшли на повне імпортозаміщення. У цілому, це більшість продукції, яка виробляється на підприємствах в Україні. Також все те, що нам не вистачає, ми можемо імпортувати в Україну з європейських країн. Але наше завдання полягає у тому, щоб ми максимально, на 100% утворили повний цикл виробництва без залежності від імпорту", – наголосив Прем'єр-міністр.

Українські підприємства сьогодні виходять на європейські та світові ринки, зауважив Глава Уряду, навівши приклади Заводу імені В. О. Малишева та ПАТ "ФЕД", які він відвідав у Харкові. Такі плани щодо міжнародного співробітництва свідчать, що потенціал України у цій сфері є надзвичайно великий, переконаний Глава Уряду.

"Ми є та країна, яка здатна сьогодні будувати власні літаки, і не всі країни світу мають таку можливість, – зазначив Глава Уряду. – Сьогодні ми маємо з вами і знання, і технології – усе те, що необхідне для того, щоб робити цю продукцію конкурентною. Найголовніше, що ми сьогодні володіємо передовими технологіями, які є основою у тому числі нашого економічного розвитку".

У цьому контексті Глава Уряду нагадав, що у 4 кварталі 2016 року ВВП України зріс на 4,7%. Це є добрим сигналом щодо активізації виробництва, створення більшої кількості робочих місць для українців та зростання їхніх заробітних плат.

Для того, щоб забезпечити міцність та силу економіки, потрібно зняти усі штучні бар'єри, які стримують економічний розвиток, та приймати рішення у тому числі для стимулювання виробництва високотехнологічної продукції, переконаний Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман нагадав, що 29 листопада 2016 року під час відвідин ДП "Антонов" під його головуванням відбулася нарада щодо стимулювання розвитку українського авіабудування. За її результатами було домовлено розробити програму відродження українського авіабудування.

"Світ літакобудування, авіаційної техніки є конкурентний. Тому ми маємо створити якісні умови для розвитку наших підприємств", – наголосив він.

Учасники наради за участю Першого віце-прем'єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Віце-прем'єр-міністра України Володимира Кістіона обговорили напрацювання робочої групи щодо відродження авіаційної галузі та пропозицій необхідних рішень, що мають бути ухвалені Урядом.

 

 

версія для друку