українська російська англійська
Законопроект "Про запобігання та протидію домашньому насильству" передано до Верховної Ради для ухвалення в другому читанні
23.02.2017 | 17:14
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

З метою удосконалення національного законодавства з питань запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до вимог Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція) Мінсоцполітики розроблено проект Закону України „Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Метою проекту акта є узгодження між собою положень чинного законодавства України у сфері протидії домашньому насильству та насильству стосовно жінок і адаптація його до європейських стандартів.

Законопроектом, зокрема, передбачається запровадження комплексного підходу з надання допомоги та захисту осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Проект Закону зареєстровано у Верховній Раді України під № 5294 від 20.10.2016. На пленарному засіданні Верховної Ради України, яке відбулося 17.11.2016, проект акта прийнято за основу в першому читанні.

Під час розгляду у першому читанні народними депутатами України було внесено ряд зауважень та пропозицій до проекту Закону, які було враховано при підготовці його до другого читання.

На засіданні Комітету у справах сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України 21.02.2017 одноголосно схвалено проект Закону України „Про запобігання та протидію домашньому насильству” та передано для прийняття його на пленарному засіданні Верховної Ради України у другому читанні.

 

версія для друку