українська російська англійська
Володимир Лапа у Римі презентував проектну пропозицію від України у сфері біобезпеки та біозахисту
27.02.2017 | 13:04
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа на черговому засіданні робочої групи Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення» у м. Рим (Італія) представив проектну пропозицію України щодо розбудови системи біобезпеки в України у сфері охорони здоров’я людей та тварин.

Проектна пропозиція розроблена спільно з Міністерством охорони здоров’я України, Держпродспоживслужбою, Національною академією аграрних наук України та Національною академією медичних наук України.

«Cитуація з біологічної безпеки є актуальною для України. На тлі зростання темпів розвитку сільськогосподарського виробництва, біопромисловості, транспортних і зовнішніх торгових зв’язків у сучасному світі ветеринарна та гуманна медицина стикаються з численними проблемами, пов’язаними з ризиками виникнення та розповсюдження біологічних загроз», - зазначив Володимир Лапа.

За його словами, сьогодні основними загрозами біологічній і продовольчій безпеці України є африканська чума свиней, грип птиці, мультирезизстентні форми бактерій. Також існують ризики виникнення спалахів сибірки, сказу, ящуру, класичної чуми свиней, туляремії.

«Сьогодні продовольчу та біологічну безпеку неможливо забезпечити без залучення надійних засобів моніторингу, прогнозування, ранньої діагностики інфекцій тварин, включаючи зооантропонози», - наголосив керівник Держпродспоживслужби.

Як зазначив Володимир Лапа, проектна пропозиція від України спрямована на удосконалення системи управління біоризиками, запровадження дієвого моніторингу за хворобами людей та тварин; встановлення заходів швидкого реагування при надзвичайних ситуаціях, забезпечення зберігання патогенів відповідно до міжнародних правил, зниження ризиків поширення особливо небезпечних хвороб тварин та людей тощо.

За його словами, реалізація проекту створить умови для розбудови можливостей з проведення експрес-діагностики особливо небезпечних хвороб тварин у ветеринарній медицині та експрес-визначення та підтвердження небезпечних та особливо небезпечних захворювань людини в установах МОЗ.

«Також в умовах бойових дій на Донбасі, високого ризику неконтрольованого розповсюдження особливо небезпечних хвороб є актуальним встановлення заходів швидкого реагування при надзвичайних ситуаціях та запровадження роботи мобільної лабораторії з експрес-діагностики в польових умовах», - додав Голова Держпродспоживслужби.

Крім того, проект спрямований на покращення умов біозахисту та фізичного захисту в лабораторіях, депозитаріях вірусних та бактеріальних патогенів науково-дослідних установа Держпродспоживслужби України та Національної академії аграрних наук, а також на підвищення рівня підготовки кадрового потенціалу для впровадження зазначених методологій.

Як наголосив Володимир Лапа, проект розрахований на три роки і для його реалізації Україна розраховує на залучення країн-донорів.

 

версія для друку