українська російська англійська
На базі Міненерговугілля створюється Міжвідомчий оперативний штаб для протидії загрозам об'єктам ПЕК
27.02.2017 | 19:13
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

З цього приводу в Міненерговугілля відбулась зустріч з представниками Агентства зі зменшення загроз Міністерства оборони США під головуванням в. о. Державного секретаря - директора департаменту забезпечення комунікацій та організаційної роботи Ю. Підкоморної.

У вступній промові Ю.Підкоморна висловила сподівання, що ця зустріч стане початком реалізації спільного важливого проекту: «В умовах сьогоднішньої загрозливої ситуації з боку агресора функціонування єдиної системи ситуаційних центрів органів державної влади є пріоритетом у стратегії національної безпеки держави». Відзначаючи важливість проекту для національної безпеки, Ю. Підкоморна наголосила: «Головним завданням Міжвідомчого оперативного штабу буде протидія, запобігання та реагування на випадки загроз об’єктам паливно-енергетичного комплексу держави».

Зазначимо, що створюється Штаб за сприяння Агентства зі зменшення загроз Міністерства оборони США. Серед завдань такого Міжвідомчого оперативного штабу буде функціонування, на базі диспетчерської служби Міністерства, центру збору інформації і координації заходів з управління, протидії, запобігання і реагування на випадок загроз об’єктам енергетичної інфраструктури.

Під час обговорення подальших кроків з реалізації проекту Ю. Підкоморна зазначила, що питання створення Міжвідомчого оперативного штабу має підтримку керівництва Міністерства, тому всі роботи планується завершити у 2017 році. «Ми відкриті до порад і навчання з боку американських колег та вдячні за бажання допомогти», - підкреслила в. о. Державного секретаря.

Довідково

Проект впроваджується в рамках Програми зі спільного зменшення загрози Агентства зі зменшення загрози Міністерства оборони США з метою посилення і вдосконалення фізичної ядерної безпеки, що забезпечували б здатність України реагувати на ядерні інциденти.

 

версія для друку