українська російська англійська
Наталія Федорович прокоментувала ситуацію із визнанням вантажів гуманітарною допомогою
28.02.2017 | 17:46
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

28 лютого заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович прокоментувала журналістам ситуацію із наданням вантажам статусу гуманітарної допомоги.

За її словами, Мінсоцполітики володіє інформацією щодо проблемних питань, пов’язаних із цим процесом, та вживає заходів для їх усунення. «Міністерством вже розроблено зміни до відповідної постанови Кабінету Міністрів України, які дозволять затвердити вичерпний перелік документів, необхідних для визнання вантажів гуманітарною допомогою», – заявила Наталія Федорович.

Заступник Міністра уточнила, що наразі процес із внесенням змін до зазначеної постанови знаходиться на завершальній стадії, а сам документ передано до Міністерства юстиції України.

Наталія Федорович наголосила, що такий крок дозволить усунути практично усі перепони для прийняття рішень по гуманітарним вантажам. «Це спростить процес для добросовісних благодійних організацій і волонтерів, та, при тому, унеможливить ввезення контрабандних вантажів під виглядом гуманітарної допомоги зловмисниками», – пояснила заступник Міністра.

Слід зазначити, що рішення про визнання гуманітарною допомогою вантажів приймається Мінсоцполітики з урахуванням розгляду позицій центральних органів виконавчої влади (Мінекономрозвитку, Мінфіну, Міноборони, МОЗ, ДФС, Нацполіції) та Нацбанку на засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги. Максимальний строк розгляду документів – 8 робочих днів з дати надходження.

Засідання робочої групи, як правило, відбуваються щочетверга. Результати фіксуються у протоколі засідання.

Рішення Мінсоцполітики оформлюються наказами, копії яких в одноденний строк надсилаються центральним органам виконавчої влади, в т.ч. ДФС, Нацбанку, місцевим державним адміністраціям та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Міністерства.

версія для друку