українська російська англійська
З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знешкодили 6 тисяч 218 вибухонебезпечних предметів
01.03.2017 | 09:35
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили вже 1 тис. 169 виїздів, в ході яких вилучили та знешкодили 6 тис. 218 боєприпасів, у тому числі 6 авіаційних бомб. Лише впродовж минулої доби піротехніки ДСНС під час 29 виїздів виявили 121 вибухонебезпечний предмет. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни.

Так, 23 лютого на Львівщині до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення від помічника лісничого Бродівського держлісгоспу, що в м. Броди, під час проведення санітарної вирубки лісу, на відстані 600 м від житлових будинків виявлено предмет, ззовні схожий на фугасну авіаційну бомбу (ФАБ-250) часів Другої Світової війни. Піротехнічною групою боєприпас було вилучено та знешкоджено у спеціально відведеному для цього місці.

Днем пізніше, в м. Одеса, фахівці групи піротехнічних робіт знешкодили три артилерійських снаряди калібру 76 мм часів Другої світової війни, що були виявлені на одному з будівельних майданчиків.

Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, на Луганщині, протягом  28 лютого піротехніками було обстежено 0,42 га місцевості у Новоайдарському, Попаснянському, Станично - Луганському та Старобільському районах, де виявлено та вилучено 5 боєприпасів:  2 артилерійських снаряди, 1 мінометну міну, 1 ручну гранату та 1 одиницю інших вибухонебезпечних предметів.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів повідомте про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагайтеся самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

версія для друку