українська російська англійська
Сергій Савчук: Широке впровадження енергоефективних заходів у житлі - основа розвитку ринку будівельних матеріалів та активізації бізнесу у цій сфері
01.03.2017 | 19:07
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Активність населення у питаннях енергоощадності та утеплення власного житла, особливо в рамках програми «теплих» кредитів, стала позитивним мотиваційним фактором для пожвавлення ринку енергоефективних матеріалів та обладнання в країні. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, вітаючи учасників Міжнародної виставки будівельних матеріалів та інтер’єрних рішень «Kyivbuild Ukraine 2017».

«Переконаний, що розвиток ринку будівельних матеріалів в Україні тільки набиратиме обертів. Суттєвий поштовх для цього дала Урядова програма «теплих» кредитів, в рамках якої за два роки населення та банки залучили майже 3 млрд грн у впровадження енергоефективних заходів», – повідомив Голова Агентства та пояснив, що програма створила величезний попит населення на енергоефективні матеріали та обладнання (теплоізоляційні матеріали, вікна тощо), активізувала внутрішній ринок виробництва і споживання таких товарів і послуг. Як наслідок, розвивається малий та середній бізнес, створюються нові робочі місця, у працюючих громадян підвищується добробут.

Крім цього, Сергій Савчук висловив впевненість у тому, що для виробників та постачальників будівельних матеріалів, енергосервісних компаній це відкриває нові горизонти.

«Сектор будівель є одним з найбільш енергоємних в Україні. Більше 80 тисяч багатоповерхівок, 6,5 млн приватних будинків та 100 тисяч бюджетних установ потребують термомодернізації», – пояснив Голова Агентства та додав, що для вирішення цієї проблеми, окрім програми «теплих» кредитів, цьогоріч планується активно поширювати розроблений Агентством та запроваджений минулого року ЕСКО-механізм – залучення приватних інвестицій у термомодернізацію бюджетних установ.

Також Агентством розроблено проекти актів, які покликані вирішити проблему неефективного споживання енергоресурсів у будівлях. Це законопроекти про енергоефективність будівель (реєстр. № 4941-д від 14.12.2016) та про комерційний облік комунальних послуг (реєстр. № 4901 від 06.07.2016), а також проект розпорядження Уряду «Про запровадження План заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

 

 

версія для друку