українська російська англійська
Володимир Гройсман обговорив із керівниками дипломатичних місій держав G7 прогрес у реформах в Україні
01.03.2017 | 19:22
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 1 березня провів зустріч з керівниками дипломатичних місій держав "Великої сімки". Сторони обмінялися думками щодо можливостей поглиблення співробітництва.

Прем'єр-міністр поінформував представників держав G7 про результати проведення реформ в Україні. Зокрема, мова йшла про стабілізацію економічної ситуації в країні, тенденцію щодо  поступового економічного зростання. Так, у IV кварталі ВВП країни зріс на близько 4,5%. Також було забезпечене виконання основних показників Державного бюджету на 2016 рік.

Серед іншого, учасники зустрічі обговорили актуальні питання порядку денного реформ в Україні, зокрема щодо бюджетної сфери, системи охорони здоров'я, системи державних закупівель, створення ринку електричної енергії, Служби фінансових розслідувань тощо.

Керівники дипломатичних місій держав G7 високо оцінили зусилля Уряду у здійсненні реформ та досягнення. Вони також запевнили у підтримці держав "Великої сімки" на шляху необхідних змін.

"Хочу визнати важливі реформи, які були здійснені вашим Урядом. Ми будемо підтримувати вас у цьому напрямку, - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа. - Ми оцінюємо ваші зусилля у впровадженні важких питань. Ми б хотіли висловити найвищі оцінки за той прогрес, досягнутий у напрямку стабілізації валютного курсу, накопичення резервів, реформи банківського сектору. Це важливі елементи, щоб Україна повернулася до економічного зростання".

Під час переговорів сторони обговорили загострення бойових дій на сході України та гуманітарну ситуацію. Володимир Гройсман зауважив, що лише впродовж останньої доби відбулося більше 100 обстрілів, унаслідок яких є загиблі українські військові.

"Росія продовжує постачати озброєння, бойовиків, фінанси для активних бойових дій", - підкреслив Володимир Гройсман.

Заступник Голови Місії Посольства Канади в Україні Карім Маркос високо оцінив лідерство Прем'єр-міністра, виявлені під час вирішення ситуації в Авдіївці, що лишилася без теплопостачання після обстрілів бойовиками. Він також зауважив зусилля Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у вирішенні проблемних питань.

"Після створення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій ми побачили, що ваша команда дійсно змогла впоратися зі складними питаннями. Ми були вражені тим рівнем координації та взаємодії з міжнародною спільнотою", - сказав він.

Заступник Голови Місії Посольства Канади в Україні також позитивно відзначив ухвалений Урядом План заходів, спрямованих на підтримку населення в непідконтрольних районах Донецької і Луганської областей.

Окремо сторони торкнулися питання енергетичної та економічної блокади, що зараз відбувається в Україні. На своєму засіданні сьогодні Уряд ухвалив необхідні рішення, щоб зробити процедуру перетину товарів на лінії розмежування відкритою і підконтрольною для громадських організацій, поінформував співрозмовників Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман подякував державам "Великої сімки" за одностайну позицію щодо підтримки України та плідну співпрацю.

"Наш Уряд і я як Прем'єр-міністр налаштовані продовжувати нашу роботу, проводити реформи, робити", - наголосив він.

 

 

версія для друку