українська російська англійська
В Одесі проведено головну конференцію з планування українсько-американського навчання "Сі Бриз-2017"
03.03.2017 | 10:20
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

В Одесі 2 березня завершилася головна конференція з планування українсько-американського навчання “Сі Бриз-2017”, метою якого буде проведення багатонаціональної операції з безпеки в кризовому регіоні. Представники України, Сполучених Штатів Америки, Азербайджану, Бельгії, Болгарії, Греції, Грузії, Великої Британії, Франції, Канади, Молдови, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини і Швеції упродовж чотирьох днів займалися підготовкою майбутніх міжнародних маневрів.

“У ході конференції ми опрацювали детальний план і сценарій маневрів, визначили потенційний склад учасників, узгодили взаємодію морської, наземної та повітряної компонент, здійснили огляд районів проведення навчання, – зазначив начальник штабу керівництва навчання “Сі Бриз-2017” від української сторони капітан 2 рангу Костянтин Плахотнюк. – Також із залученням іноземних фахівців ми відпрацювали структуру штабу, яка буде аналогічною відповідним штабам НАТО”, - додав офіцер.

За словами керівника делегації ВМС США капітана 1 рангу Майкла Віллігаса, даний захід став ще однією доброю нагодою обмінятися ідеями та досвідом задля успішного проведення майбутніх маневрів, які вкотре продемонструють партнерство між флотами різних країн. Він також висловив вдячність усім учасникам конференції за плідну роботу та наголосив на важливості проведення подібних заходів з точки зору міжнародної співпраці.

Варто зазначити, що за кількістю учасників головна конференція перевершила подібні заходи попередніх років, що свідчить про збільшення зацікавленості до навчань серії “Сі Бриз” з боку міжнародної спільноти.

Як планується, навчання будуть проведені на території України влітку поточного року.

версія для друку