українська російська англійська
Євген Нищук зустрівся з Парламентським секретарем Міністра Канадської спадщини Аріфом Вірані
06.03.2017 | 16:16
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час робочої поїздки до Канади Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Парламентським секретарем Міністра Канадської спадщини Аріфом Вірані.

Під час розмови сторони торкнулися ключових напрямків співпраці України та Канади у сфері культури, а саме – охорони та збереження культурної спадщини, поглиблення роботи у сфері театрального мистецтва,  втілення програм для випускників мистецьких ВНЗ, які після завершення навчання входять у реальне виробництво та реальні проекти. Одним з основних питань у розмові стало обговорення підготовки до підписання міждержавної угоди про копродукцію у галузі кіно між Україною та Канадою.

“Україна має велику традицію та історію свого кіно, втім, засилля до певного часу фільмів та серіалів з РФ – сумнівного змісту та якості, не давали можливості нашому кінематографу розвиватися в повну силу. Зараз ситуація на щастя змінюється – у державному бюджеті на 2017 рік нам вдалося в кілька разів збільшити суму державної підтримки кіно, українські режисери та сценаристи готують цікаві проекти та випускають на екрани конкурентоздатне, цікаве та актуальне кіно. Звісно, є чимало проблем, але їх вирішення – питання часу”,  – сказав Євген Нищук.

“Ми розуміємо, що Канада має не зовсім типову для нас угоду про копродукцію, але опрацювання її у співпраці канадських та українських спеціалістів зможе дати можливість досягнути максимальних результатів для обох країн. А близькість між нашими народами – однакове бачення минулого та спільний погляд у майбутнє, переконаний, призведе до того, що як повнометражні фільми – яскравий приклад стрічка “Гіркі жнива”, що зараз вийшла у світовий прокат, так і короткометражні, або й навіть спільні телевізійні серіали матимуть серйозний соціальний та економічний інтерес”.

Аріф Вірані наголосив, що впровадження в життя такої ідеї є перспективним та матиме позитивний резонанс як у мистецьких колах, так і серед української діаспори – однієї з найчисленніших у Канаді.

“У моєму окрузі у Торонто, де я працюю, нині проживає чимало людей, пов’язаних зі сферою кіно та телебачення. Певен, поглиблення роботи у цьому напрямку отримає від громади велику підтримку. Очевидно, угода цілком реальна, тож її мають якомога швидше почати опрацьовувати спеціалісти з обох країн. Сподіваюсь, нам вдасться швидко подолати цей шлях. Також паралельно роботу вже необхідно проводити на рівні комунікацій між конкретними кіно виробниками, продакшенами, студіями – саме така співпраця державного та недержавного сектору, а також авторів фільму, стає, як правило, максимально успішною” , –  повідомив  Аріф Вірані.

Під час зустрічі також розглядалося питання проведення у Канаді заходів, виставок та показів різних напрямків українського мистецтва, відзначення 150-річчя Канади у 2017 році, вперше участі представників з України у “Іграх нескорених” – міжнародних іграх у параолімпійському стилі, до якого долучаються як спортсмени, так і військовослужбовці,  а також можливості долучення до програм митців та творчих проектів з України.

версія для друку